NovinkyReportáže

IMT Smile v Košiciach roztancovali celú Steel arénu!

Prešovská skupina IMT Smile potešila v predvianočnom období mnohých fanúšikov, keď sa vybrala v polovici novembra na turné s názvom Vianoce 13 Live. Po Trnave, Žiline a Bratislave prišiel na rad aj Východ Slovenska, kde vo vypredanej košickej Steel aréne v sobotu 7.12.2013 rozbalili show na akú sa bude ešte dlho spomínať.

Už vyše hodinu pred začiatkom najskalnejší fanúšikovia čakali pred vstupom do arény, aby sa im ušli najlepšie miesta. Niet sa čo čudovať. Atmosféra z prvých radov je vždy o niečo intenzívnejšia. Pre fanúšikov boli dokonca priamo na ploche pripravené viaceré bary s nápojmi, čo nie je v aréne zvykom na podobných podujatiach, ale určite padli vhod.  Krátko po 19. hodine sa na pódiu objavila Katka Knechtová. Väčšinu fanúšikov potešil  výber práve tohto hudobného hosťa, pretože v histórií IMT Smile určite má svoje nezameniteľné miesto. Katka odštartovala vystúpenie rockovou cover verziou I Can’t Get No Satisfaction, pričom aj svoje známe hity odela do rockovejších aranžmánov. V tejto drsnejšej polohe dala piesňam nový nádych a možnosť objaviť v nich opäť niečo nové. Podarilo sa jej to aj v skladbe Naoko spím:

Katka pôsobila uvoľnene a zároveň nešetrila energiou i vtipom, no návštevníkom sa priznala, že mala strašnú trému. Tá ani nebola badateľná. Jedným z najzaujímavejších momentov jej vystúpenia bola skladba Slnečná Balada, ktorú poznáme ešte z čias jej pôsobenia v kapele Peha. Jej ,,tvrdšia´´ verzia pôsobila hypnotizujúco na mnohých fanúšikov a vyslúžila si poriadne ovácie. Svojich 45 minút na úvod využila naplno a slušne rozohrala publikum na príchod kapely IMT Smile.

2013_11_07_imt, knechtova_kosice_foto_david_hanko (11)Kapela večera začala zľahka hitom Opri sa o mňa, pri ktorej Ivan Tásler poriadne vyhecoval publikum, a svojou energiou strhol mnohých už od prvých chvíľ. Hokejový stánok v srdci Košíc sa stal dejiskom doteraz najväčšieho samostatného koncertu v histórii kapely. ,, Na toto dlho nezabudnem. Mám pocit, že to bol najväčší samostatný koncert aký IMT Smile kedy mali´´  prezradil Ivan Tásler. Odhadom asi 8 tisíc fanúšikov si prišlo aj zaspomínať na najväčšie hity, no i zaspievať aktuálne piesne spolu s kapelou. V pestrom publiku sa stretli všetky vekové kategórie,   a zastúpením skoro celý východ Slovenska. V úvode koncertu odznel aj aktuálny singel S.O.S..

Následne sa aréna čoraz viac oddávala známym hitom, ktoré nám prešovská formácia prináša už vyše 17 rokov. Od pomalších skladieb ako Duch človeka, Veselá pesnička, Viac, Veľa lásky cez rezkejšie hity Ľudia nie sú zlí, alebo Exotika sa k návštevníkom dostali klasiky pri ktorých mnohí na chvíľu omladli prípadne zaspomínali na časy kedy vznikli. Ako Ivan prezradil: ,,Snažím sa spevom a hudbou vytvoriť atmosféru, kde sa ľudia cítia šťastní, pokojní. Kde neriešia, že ich platy nie sú najlepšie. Mám pocit, že toto je naša úloha, toto je úloha IMT Smile. Nechať zabudnúť na chvíľu, na všetky problémy. Nechať sa oddať muzike a spontánnej energií medzi nami.´´

2013_11_07_imt, knechtova_kosice_foto_david_hanko (19)Kapela si pre publikum pripravila ešte niekoľko prekvapení. Najskalnejších fanúšikov, ktorí pamätajú na úplné začiatky kapely potešila Katka Knechtová, keď sa neskôr pridala ku chalanom na pódiu, aby spolu oprášili staré-známe hity a rozprúdili atmosféru na maximum. S odstupom rokov stále spolu znejú výborne. Spoločne si zaspievali Nepoznám, Biely pavúk a nechýbala aj skladba  Ráno. Neskôr dokonca privítali na pódiu nečakaného hosťa – bývalého člena kapely Petra Biča. Ten momentálne žne úspechy so svojim projektom, no na koncert si prišiel najmä výborne zahrať a možno aj zaspomínať. Po boku Ivana Táslera a Kataríny Knechtovej si to tiež maximálne užíval.

Spontánnosť Ivanovi Táslerovi počas večera nechýbala, na chvíľu si dokonca zahral a zaspieval aj jeho obľúbenú skladbu od Hex-u – Keď sme sami, ktorou milo prekvapil aj fanúšikov, ktorí sa k nemu hneď pridali. Záver koncertu kapela poňala celkom štedro, zahrala skladby: Vyvedený z miery, Najkrajšie Vianoce, počas ktorej snežili papierové konfety v tvare sŕdc, aj piesne Za dedinou a Bozk. No to však ešte nebol koniec, pretože ako Ivan neskôr prezradil: ,,Nie všetko bolo pripravené, napríklad skladbu Niekto ako kráľ sme vôbec nemali pripravenú, ani zvukár ani osvetľovači, nikto nevedel, že to budeme hrať´´  Stačí len dodať, že to bola poriadna veselica aj s motívom ľudovej piesne: A ja taká dzivočka, a roztancovala rozsvietenú Steel arénu od podlahy až k stropu (bez preháňania).

Taký energický záver koncertu som snáď ani nezažil. IMT Smile takto ukázali, prečo patria nielen medzi najobľúbenejšie kapely na Slovensku, ale že i domáca kapela dokáže vypredať v dnešnej dobe veľké štadióny.

Viac foto z koncertu IMT Smile nájdete TU.

Autor & video : Martin Laškovský

Foto: Dávid Hanko

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky