NovinkyKam na koncert?

IMT SMILE S LÚČNICOU UŽ ZAJTRA POKRAČUJÚ ĎALŠÍMI KONCERTMI V KOŠICIACH!

IMT Smile ako jedna z najznámejších slovenských kapiel oznámila spoluprácu s Lúčnicou, našim popredným súborom slovenskej ľudovej kultúry vo svete. Každému bolo hneď jasné, že pôjde o mimoriadny projekt. Na počiatku myšlienky spojenia nespojiteľného nikto netušil, že z dvoch koncertov bude nakoniec päť. O to vyššie očakávania ukrývala samotná šou a to až do prvého vystúpenia v Bratislave. Prvé tri predstavenia zožali neuveriteľný aplauz u divákov a rovnako výnimočnú šou môžu očakávať už zajtra fanúšikovia IMT Smile a Lúčnice v Košiciach. Už zajtra 18.12. a v piatok 19.12. sa viac ako stočlenná delegácia predstaví na východe Slovenska, v košickej Steel Aréne. Tá jej poskytne priestor pre spojenie pop rocku a ľudových piesni pod názvom Made In Slovakia spĺňajúc všetky parametre veľkolepej šou v štýle zahraničných hviezd, a pritom na pódiu zhliadnete rýdzo slovenské predstavenie. Veľkoleposť produkcie už od začiatku predstavenia doslova všetkým vyrazí dych a neudrží divákov na stoličkách.

IMT+ L_30_resizeCelé spevácko-tanečné predstavenie, v ktorej sa striedajú a spoločné dopĺňajú vystúpenia IMT Smile a Lúčnice, sa odohráva na špeciálne pre túto šou navrhnutom stage-i. Popri špičkovej kvalite zvuku je kompletne celá scéna vybavená množstvom svetelnej techniky i s prekvapeniami, ktorá počas vystúpení oboch hlavných hviezd večera veľmi vkusne dotvára atmosféru. Ľudová vložka je obohatená orchestrom Zlaté husle, ktorý je umiestnený pod  pódiom, hneď pred divákmi na ploche na státie. Diváci si pánov s ľudovými nástrojmi môžu vychutnať a vidieť len na chystaných obrazovkách. Prekvapenie si prichystal aj Ján Ďurovčík, ktorý pre tento program pripravil aj dve úplne nové tanečné choreografie, takže aj priami fanúšikovia vystúpení Lúčnice zažijú niečo nové a má ich čo prekvapiť.

IMT+ L_14_resizeBratislavské vystúpenia počas uplynulých troch dní spoločne s košickými koncertami v priebehu týždňa uvidí vyše 30-tisíc ľudí. Najdôležitejším posolstvom projektu je, že kapela IMT Smile týmto tour na Slovensku nedvíhajú iba návštevnosť koncertov, poukazujú tiež, že nevšedné spojenie a popularita sa dá využiť aj na šírenie skutočných kultúrnych hodnôt. Priniesť tradíciu slovenského umenia na tak veľké pódiá, ktoré láka súčasného poslucháča/diváka čím ďalej menej a nadchnúť ním toľko ľudí, to si zaslúži hlbokú poklonu. Vidíme sa 18. a 19. decembra 2014 v Steel Aréne Košice, kde prekonáme nie len návštevnosť, ale i hranice medzi hudobným spojením našich ľudových tradícií a súčasnou tvorbou slovenskej kapely IMT Smile.

Setlist:

1. Opri sa o mňa

2. Veľa lásky

3. Kapela

4. Niekto ako kráľ

5. Bozk

6. Vyvedený z miery

7. Viac

8. Tajné milovanie

9. Ľudia nie sú zlí

10. Cesty 2. triedy

11. Exotika

12. Najkrajšie Vianoce

text: Paľo Dráb

foto: Igor Frimmel a Katka Orešanská

IMT+ L_25_resizeIMT+ L_29_resizeIMT+ L_45_resizeIMT+ L_57_resizeG30B9525G30B9764G30B9994G30B9794

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky