NovinkyKam na koncert?

IMT Smile s Lúčnicou prichádzajú na filmové plátna!

Kapela IMT Smile a Umelecký súbor Lúčnica prichádzajú do kín s filmom o ich unikátnom spoločnom hudobno-tanečnom projekte Made in Slovakia, ktorý na sklonku roka 2014 a potom aj na prelome rokov 2015 a 2016 pobláznil celé Slovensko.

Veľkolepý projekt Made in Slovakia, s ktorým prešovská kapela a legendárny súbor vypredávali najväčšie koncertné haly sa po takmer roku od jeho posledného uvedenia dočkal návratu. Tentokrát v podobe koncertného filmu s názvom IMT Smile a Lúčnica: Made in Slovakia, v ktorom nebudú okrem tých najlepších vystúpení na pódiu chýbať ani zákulisné zábery. Diváci tak majú možnosť nahliadnuť “do kuchyne” príprav tak obrovského projektu, na ktorom sa podieľalo vyše 80 účinkujúcich a ďalšia zhruba stovka spolupracovníkov. Ako vznikol prvotný nápad, s akými problémami organizátori v priebehu príprav bojovali, kuriózne i zábavné situácie, aj to, prečo bol jeden z koncertov tesne pred začiatkom ohrozený, to všetko sa diváci dozvedia z autentických záberov a výpovedí hudobníka Ivana Táslera, režiséra predstavení Jána Ďurovčíka, legendárneho choreografa Lúčnice prof. Štefana Nosáľa a ďalších tvorcov.

“Neustále sme všetci dostávali otázky, či výjde z týchto predstavení DVD, alebo bude nejaký záznam. A zároveň bolo veľa žiadostí o uvedenie projektu aj v iných, menších mestách. To, žiaľ, nebolo z mnohých dôvodov, ktoré vysvetľujeme aj vo filme, možné. Verím teda, že týmto filmom všetkým týmto ľuďom vyhovieme a prinesieme toto úžasné predstavenie priamo k nim, do kín v rôznych kútoch Slovenska. A určite sa budem tešiť, ak si prídu na tú skvelú atmosféru, čo sme spolu zažili na koncertoch, zaspomínať aj tí diváci, ktorí tam boli naživo. Niektorí sa môžno vo filme aj sami uvidia,” prezrádza o filme líder IMT Smile a jeden z producentov Ivan Tásler.

Režisérom takmer dvojhodinového filmu je Paľo Janík, ktorý mal na starosti aj kamery a vďaka ktorému, a tiež spoločnosti Filmpark, bude tento silný projekt spájajúci dve unikátne telesá, akými IMT Smile i Lúčnica bezpochyby sú, prostredníctvom plátna znovu oživený. Diváci si tak budú môcť vychutnať autentickú atmosféru vypredaných koncertov, neutíchajúci potlesk tisícov fanúšikov, tanečnice a tanečníkov z Lúčnice v najkrajších choreografiách prof. Štefana Nosáľa, najväčšie hity IMT Smile a ešte omnoho viac.

Záznam z megaúspešného hudobno-tanečného predstavenia, ktoré si naživo vychutnalo vyše 110-tisíc divákov, bude odpremiérovaný už 10. novembra v Bratislave a následne bude vďaka distribučnej spoločnosti Continental uvedený v multiplexoch a kinách po celom Slovensku. Veľkolepý počin Made in Slovakia tak môžete opäť „prežiť“ – tentoraz na plátnach kín.

O filme

Originálny názov: IMT Smile a Lúčnica: Made in Slovakia

Premiéra: 10. november 2016

Žáner: hudobný/tanečný/dokumentárny

Dĺžka: 110 min.

Odporúčaná prístupnosť: tento film je prístupný pre všetky vekové kategórie

Réžia: Paľo Janík

Scenár: Ivan Tásler, Paľo Janík, Miro Tásler, Július Jackuliak, Marián Turner

Kamera: Paľo Janík

Účinkujúci: IMT Smile, Umelecký súbor Lúčnica, Ján Ďurovčík a ďalší

Zdroj:

Anna Tásler-Onderková

PR manager projektu Made in Slovakia

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky