NovinkyReportážeKam na koncert?

IMT Smile otvorili turné koncertom v Košiciach

Vo štvrtok 26.4. kapela IMT Smile začala svoje dlho ohlasované turné. Prvou zastávkou prešovskej skupiny sa stali Košice, kde ako prví mali fanúšikovia šancu vypočuť si pesničky naživo z nového albumu Rodina.

Ako predkapela sa predviedla kapela Aimee z Dunajskej Stredy. Chalani sú výhercami súťaže Jack Music Štart a na odozve divákov bolo možné počuť, že IMT Smile ich posunula do finále právom. Pred obrovským davom plnej haly si zahrali prvýkrát a okamžite so zaslúženým potleskom.

Na pódium sa v očakávaní fanúšikov konečne dostali aj samotní IMT Smile. Turné sa otváralo v Košiciach, ktoré zaplnili Infinity arénu do posledného miesta. Ivan dokázal roztancovať plnú halu a sám na pódiu predviedol svoje jedinečné tanečné kreácie, ktoré neodmysliteľne patria k jeho charizme frontmana. Odznelo viacero ukážok z nového albumu Rodina, ktoré sa môžu popýšiť značným úspechom ako Veľa lásky, Viac alebo nedávno predstavené piesne Oko, My dvaja, Vŕba alebo Keby som ja stvoril svet. Nechýbali ani staršie hity, odspievané davom v jednotný hlas.

Pozvanie prijala a účasťou potešila skupina Čechomor, ktorá hosťovala v Košiciach. Odznela spoločná skladba Místečko a mnoho ďalších ako z dielne Čechomor, tak IMT Smile, kde si hudobne vypomohli kapely navzájom na jednom pódiu. Spojenie týchto kapiel v nieslo medzi fanúšikov novú iskru a podnietilo ešte k väčšej zábave. Počas turné Čechomor vystúpi ako hosť na IMT Smile tour 2012 ešte v ďalších troch mestách.

http://youtu.be/1O_otAk2ffU

IMT Smile ešte vystúpia v týchto mestách:

27.4.2012 – Bardejov – Športová hala, Čechomor
28.4.2012 – Michalovce – Športová hala
01.5.2012 – Bratislava – Stará tržnica, Čechomor
02.5.2012 – Bratislava – Stará tržnica, Čechomor
04.5.2012 – Banská Bystrica – Hala Štiavničky
05.5.2012 – Nové Zámky – Hala Milénium
11.5.2012 – Trenčín – Piano club
12.5.2012 – Žilina – Holiday Inn
15.5.2012 – Praha – Lucerna, Veľká sála
22.6.2012 – Prešov – Amfiteáter, Dobrý Festival, hosť Richard Müller

text a foto: Paľo Dráb

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky