Novinky

IMODIUM v novom videoklipe predstavuje podoby Vášne

Imodium sa v závere tohto roka 2017 rozhodne nefláka. Po septembrovom vydaní kritikmi i fanúšikmi vrelo prijatého nového albumu Element a následnom, takmer dvojmesačnom turné servíruje kapela okolo frontmana Thoma ďalšiu novinku – nový, príjemne minimalistický klip ku skladbe Vášeňhttp://y2u.be/oGXm8z0ZCqg

“Videoklip maximálne korešponduje s vizuálom celého albumu, ktorý je úplne minimalistický, len v čiernych a bielych farbách a kladie dôraz na všetky základné živly, o ktorých album hovorí. Pretože aj Vášeň má mnoho podôb, napadlo nám spoločne s režisérom videoklipu Michalom Havlíčkom, vykresliť ju prostredníctvom tanca, ktorý považujeme všeobecne za esteticky krásnu vec, a navyše k tancu vášeň neodmysliteľne patrí,” približuje Thom koncept nového videoklipu, ktorý je po videu Spirit už druhým klipom z albumu Element.

Ten hudobní kritici cenia okrem iného za tvrdší a surovejší zvuk i za hudobnú a textovú vyspelosť. Svoje o tom okrem iného vypovedá aj fakt, že sa Element stal Albumom týždňa na webe Musicserver.cz, na iReport.cz bolo ohodnotený 4,5 hviezdičkami z piatich a v aktuálnom vydaní časopisu Rock & Pop je ocenený ako Tip Rock & Pop. Ďalším nemenej podstatným ukazovateľom sú reakcie fanúšikov, od ktorých kapela dostala bezprostrednú spätnú väzbu počas turné.

“Bolo to jedno z našich najnáročnejších turné. Celé sme ho robili sami, a priučili sme sa veľa novým veciam. Jasným vrcholom bolo vypredané pražské Rock Café, ale aj ďalšie miesta ako náš domovský Broumov, Plzeň alebo Hradec Králové bol jeden veľký večer! V úvode nového roka máme v pláne navštíviť niekoľko miest, kam sme sa už tento rok na jeseň nedostali. Môžeme prezradiť, že sa ukážeme napríklad v Liberci, Českých Budejoviciach, Litomyšli alebo Písku. Tentokrát s kapelou Totální nasazení,” dodáva Thom.

Jeden výnimočný večer absolvovalo Imodium aj tento víkend – v sobotu 16. decembra odohralo koncert  spoločne s Rybičkami 48 v rámci ich pražskej zastávky 115 let Tour vo Fóre Karlín, kde sa Imodium predstavilo ako špeciálny hosť.

Kedysi dávno sme si v kapele povedali, že si zahráme vo všetkých významných halách a koncertných sálach… Už sme hrali vo vypredanej O2 Aréne, Malej športovej hale a to hneď dvakrát. Pred nami je len Veľká Lucerna a Tipsport Arena. Vypredané Fórum Karlín sme si odškrtli tento víkend. Ďakujeme chlapcom z Rybičky 48, že si vďaka ním môžeme doplniť tento zoznam. Hrať na takýchto miestach je vždy veľký zážitok a skúsenosť. Každá klubová kapela by si mala parkrát za život skúsiť takéto veľké pódiá. Všeličo to ukáže…,” komentuje Thom.

zdroj: SUPRAPHON / SOUL FOR SHOW 2017

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky