Novinky

IMODIUM majú dokument a nový, veľmi silný klip

Rockový kvartet Imodium, ktorý len nedávno ukončil jesenné AUTENTIK Tour v mestách, ktoré si poväčšine vyberali fanúšikovia, teraz prináša neobvyklé množstvo video materiálu. Po nedávnom vydaní historicky prvého DVD kapely, G2 Acoustic Stage, prichádza s dokumentom AUTENTIK v réžii Martina Linharta, ktorý mapuje vzťah kapely k fanúšikom a záľubu v hraní na nie úplne obvyklých miestach. Kapela navyše servíruje silný klip k piesni Příběhy o synovi  zo zatiaľ posledného albumu Valerie.

Autentik tour splnilo naše očakávania. Opierali sme sa o myšlienku nášho Bytového turné, teda ako v obývačke. V Broumově sme postavili scénu uprostred sály kultúrneho domu, nie na pódiu. Bolo to geniálne,“ spomína na ukončené jesenné turné gitarista Daniel.

Záľubou v koncertoch na netradičných miestach sú Imodium na domácej scéne povestní a trefne to mapuje i spomínaný dokument. Tešíme sa z toho, ako dokument AUTENTIK dopadol. Materiál sa začal nakrúcať už v lete 2014 a dlho nebolo jasné, čo z toho vlastne bude. Veríme, že sa film bude páčiť. Je to milý, úsmevný dokument o trochu menej obvyklých stretnutiach kapely s fanúšikmi,“ komentuje frontman Imodium Thom.

Dokument Martina Linharta mal premiéru na TV Slušnej kanál a následne ho odvysielala i TV Óčko. Kapela ale nezabudla ani na tých, ktorí dokument nemali príležitosť vidieť v televízii a tak ho len pred pár hodinami zverejnila na svojom YouTube kanále:

Tento mesiac kapela zverejnila tiež svoj najnovší, veľmi emotívny videoklip v réžii dlhoročného dvorného fotografa kapely Michala Havlíčka, ktorý upozorňuje na zvyšujúcí sa počet prípadov samovrážd mladistvých v Českej republike.

SU62292Příběhy o synovi som napísal v Bohnickom parku. Musel som sa tam dokonca niekoľkokrát vrátiť, inde som nebol schopný ten text dopísať. Pieseň je o tom, že je dobré počúvať svoje okolie, pretože nie je ťažké prehliadnuť volanie o pomoc a potom sa môže stať to najhoršie. Je to posledný kontakt s albumom Valerie. Je čas ísť ďalej,“ prezrádza frontman Thom.

Ako naznačuje, aktuálnym singlom a videoklipom sa kapela lúčí s Valerií a na určitú dobu i so svojimi fanúšikmi. Prišiel čas, kedy je dobré nabrať nový dych a vietor do plachiet. Preto pauza. Aká bude dlhá, nikto nevie. Skončí sa, keď na to bude pádný dôvod. Napríklad nový album,“ vysvetľuje basgitarista Ronoon.

Zdroj foto: SOUL FOR SHOW / SUPRAPHON 2015

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky