Novinky

Igor Timko si po prvýkrát zahrá na divadelných doskách Slovenského národného divadla!

Líder skupiny NO NAME Igor Timko si po prvýkrát zahrá na scéne Slovenského národného divadla! Známy spevák už čoskoro okúzli Bratislavu nielen spevom, ale aj hereckým výkonom. Spevák NO NAME sa 29. marca 2015 na bratislavskej premiére muzikálu „Móric Beňovský“ predvedie v negatívnej úlohe Stepanova. Igor Timko má energie na rozdávanie. Okrem muzikálu stíha divadelnú a pedagogickú činnosť a s NO NAME pripravuje nový album. Prvú ochutnávku si fanúšikovia môžu vychutnať v novom singli „Povedz mi“, ku ktorému kapela pripravila „lyrics video“.

Spevák a líder kapely NO NAME Igor Timko mieri do Bratislavy predviesť svoje herecké schopnosti! 29. marca sa predstaví na divadelných doskách Slovenského národného divadla v pôvodnom slovenskom muzikáli „Móric Beňovský“. Igor Timko sa na SND po 15 rokoch veľmi teší.

Foto 1„Slovenský muzikál Móric Beňovský má podľa mňa nádhernú hudbu a texty, sú plnohodnotné, jednoducho žiadna “vata”. Prvýkrát sa muzikál uvedie aj v Bratislave, v historickej budove SND. Pre mňa je to návrat na divadelné dosky po 15-tich rokoch, navyše do divadla, kde som začínal ešte ako študent konzervatória.“ Vysvetlil Igor Timko.

Muzikál „Móric Beňovský“ pod režisérským vedením Milana Antola naštudovalo Štátne divadlo v Košiciach. Prípravy trvali šesť rokov a  v Košiciach sa hrá od roku septembra 2013. Známy spevák predstavuje v muzikáli negatívnu postavu – Stepanova. Úloha priateľa a zradcu uznávaného moreplavca Mórica Beňovského sa Igorovi hrá dobre.

„Hrám človeka, ktorého Móric Beňovský považuje za svojho blízkeho priateľa. No žiarlivosť ma natoľko ovplyvní, že Mórica zradím a pripravím jeho popravu. Hrá sa mi výborne. Nie je to typický negatívny hrdina, má mnoho polôh, dokonca je možné stotožniť sa s myslením a konaním Stepanova.“ Doplnil Igor Timko.

Igor Timko stíha neuveriteľné množstvo aktivít. Popri rodine, koncertoch a nahrávaní nových skladieb NO NAME sa obľúbený spevák naplno venuje divadelnej a pedagogickej činnosti!

„Ráno odviesť deti do školy, dopoludnia s kapelou skúšať akustiku, na obed odučiť hodiny na konzervatóriu, zobrať deti zo školy a večer odohrať Stepanova. Zo začiatku to bolo namáhavé, ale Móric Beňovský sa hrá vyše roka, medzitým sme vypredali akustické turné NO NAME, uviedli novú skladbu „Povedz mi“. Beriem to tak, že ak máte málo času, dobre sa chudne.“ Smeje sa Igor Timko.

Foto 3Spevák kapely NO NAME má energie na rozdávanie. Skupina, ktorú miluje publikum na Slovensku aj v Česku, pripravuje na jeseň vydanie nového albumu. Priaznivci 7-násobného Zlatého Slávika bez hraníc si prvý dúšok z pripravovaného albumu môžu vychutnať vo forme singlu „Povedz mi“, ku ktorému kapela pripravila „lyrics video“.

Potom čo „Povedz mi“ nasadili slovenské a české rádia, sme ju zaradili do koncertného repertoáru a je to pocit, ako keď máš prvú frajerku. Prvé reakcie, prví diváci, ktorí si ju spievajú. Skrátka zavádzame novú pesničku do programu a sledujeme, ako sa z novinky stáva hitovka. Zažili sme to síce mnohokrát, ale zakaždým je to jedinečné!“ Teší sa Igor Timko.

Fanúšikovia skupiny NO NAME si môžu novinku „Povedz mi“ vychutnať aj 7. marca 2015 na koncerte v Košiciach. Nenechajte si ujsť najväčšie hity skupiny NO NAME a ochutnávku pripravovaného albumu v podobe nového singlu! Vstupenky sú dostupné v sieti Ticketportal http://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=19696.

zdroj: Nora Krchňáková

foto: archív Štátne Divadlo Košice

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky