Novinky

Hviezdny singlový piatok. Novinku majú Red Hot Chili Peppers a Liam Gallagher, ktorý sa spojil s Daveom Grohlom. 

Dnes sa v streamoch a na Youtube objavili dve novinky, ktoré si určite zaslúžia pár slov, vypočutie aj pozretie. 

Americká legenda Red Hot Chili Peppers, ktorá už na budúci rok oslávi štyridsať rokov fungovania, ohlásila nový album. Slovenskí fanúšikovia sa tak tento rok dočkajú hneď dvoch prekvapení naraz. Najprv nového albumu Unlimited Love, ktorý by sa mal objaviť 1.4.2022 a potom prvého živého koncertu u nás 12.6.2022 na festivale Lovestream v Bratislave. A vlastne ešte jedno a najväčšie prekvapenie. Na albume bude opäť hrať ikonický gitarista John Frusciante, ktorý s nimi naposledy nahrával album Stadium Arcadium v roku 2006. 

“Keď sme sa dali dokopy, aby sme začali písať materiál, začali sme hraním starých skladieb od ľudí ako Johnny „Guitar“ Watson, The Kinks, The New York Dolls, Richard Barrett a ďalší. Postupne sme začali prinášať nové nápady a premieňať džemovanie na pesničky a po pár mesiacoch sme hrali len nové veci. Pocit nenútenej zábavy pri hraní pesničiek od iných ľudí, v nás zostal po celý čas písania. Pre mňa toto nahrávanie predstavuje našu vzájomnú lásku a vieru v seba,“ povedal o spoločnom nahrávaní John Frusciante.

Nový album ohlasuje nový singel Black Summer, ktorý bez váhania možno označiť za “papričkovskú” klasiku. 

Skladbu Black Summer, podobne ako všetky ostatné z albumu Unlimited Love napísali a nahrali RHCHP spoločne v tej najlepšej zostave Anthony Kiedish, Flea, Chad Smith a John Frusciante. A spolu pred novým albumom vyslali do sveta aj odkaz:

“Túžime vniesť svetlo do sveta, povzniesť, spájať a spojiť ľudí. Každá z piesní na našom novom albume UNLIMITED LOVE odráža náš súčasný svet a náš pohľad na vesmír. Toto je naše životné poslanie. Strávili sme tisíce hodín spolu, aj každý sám na zdokonaľovaní nášho remesla, aby sme mohli vytvoriť ten najlepší album.Boli to dni, týždne a mesiace vzájomného počúvania, skladania, džemovania a aranžovania. Tento album je parádnou jazdou, ktorá zachytáva naše životy. Ďakujeme za počúvanie, dúfame, že sa vám bude páčiť.”

Liam Gallagher sa spojil s Daveom Grohlom


Bývalý líder anglickej legendy Oasis Liam Gallagher si na štart svojho nového albumu vybral tiež piatok 4. februára. Singlom Everythings Electric ohlasuje vydanie tretej sólovej platne CMON YOU KNOW. Na nahrávke sa podieľal spevákov dvorný producent Greg Kurstin a aj Dave Grohl. Frontman Foo Fighters je spoluautorom skladby a hrá v nej na bicie.

Prvýkrát sa Gallagher a Grohl stretli na spoločných koncertoch Oasis a Foo Fighters. Už odvtedy sa objavujú špekulácie o tom, že sa stretli v štúdiu a pripravujú spoločný projekt. Aj keď nikdy netajili vzájomnú náklonnosť a v roku 2019 Foo Fighters dokonca na festivale v britskom Readingu vyzývali fanúšikov k podpísaniu petície na obnovenie Oasis, ich spolupráca sa objavuje až teraz. Podľa zverejnených informácií chceli v spoločnej novinke spojiť búrlivú dynamiku Sabotage od Beastie Boys s napätím Gimme Shelter od Rolling Stones. Ako sa im to podarilo si môžete pozrieť v lyric videoklipe.

Novinku Everythings Electric predstaví Liam Gallagher naživo už budúci týždeň na udeľovaní cien Brit Awards. Album C’MON YOU KNOW vychádza 27.5.2022

text: Rado Mešša
foto: archív

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky