NovinkyKam na koncert?

Hviezda českého folku Radůza predstaví v Bratislave to najlepšie zo svojej tvorby!

Česká folková speváčka a multiinštrumentalistka Radůza mieri do Bratislavy! Nenechajte si ujsť jedinečný koncert hudobníčky, ktorá publikum v bratislavskom Ateliéri Babylon očarí tým najlepším zo svojej tvorby. Na koncerte predstaví aj nový album „Gaia“, kde sa zamýšľa nad kolobehom života a nad cestou človeka. V nových piesňach Radůzy pochopíte, ako ľahko sa môže z lovca stať korisť. Už 3. decembra prednesie Radůza v hlavnom meste Slovenska skladby plné emócií a príbehov!

Česká folková speváčka a multinštrumentalistka Radůza predstaví 3. decembra 2014 v Bratislave to najlepšie zo svojej tvorby. Publiku v Ateliéri Babylon prinesie oceňovaná pesničkárka nezabudnuteľný hudobný zážitok! Radůza, vlastným menom Radka Vranková, predstaví aj skladby z aktuálneho albumu „Gaia“. Na najnovšom albume sa uznávaná pesničkárka, harmonikárka a hudobná skladateľka zamýšľa nad životom. Nenechajte si ujsť vynikajúci koncert hviezdy českého folku plný emócií a príbehov!

„Nový album sa volá Gaia. Znamená to Zem, matka Zeme. Zamýšľam sa v ňom nad kolobehom života, nad cestou človeka od sily k slabosti a nad tým, že z lovca sa veľmi ľahko môže stať korisť. Ako človek starne, postupne mu ubúdajú sily a rola predátora a koristi sa vymení. V Bratislave budete, samozrejme, počuť nové pesničky, ale na programe máme aj tie najstaršie. Bude to taký prierez mojej tvorby.“ Vysvetľuje Radůza.

Hudobníčka, ktorú radia na vrchol českého porevolučného folku, napísala aktuálnu novinku „Gaia“ pre kapelu, s ktorou hrá tri roky. Zostavu, s ktorou Radůza spolupracovala aj na najnovšom albume, tvoria Ján Cidlinský – basgitara a husle, David Landštog – bicie a Josef Štěpánek – gitara. Na novinke „Gaia“ spieva aj vynikajúca česká speváčka Aneta Langerová!

DSC_6792 (1)Myslím, že zásadný rozdiel oproti predchádzajúcim je v tom, že som album písala pre kapelu. Predtým som pozývala hostí, ale poslední tri roky hrám s kapelou. Takže pri písaní týchto pesničiek som si už predstavovala, ako ich budeme spolu hrať. Mám preto pocit, že album je zvukovo najucelenejší.  Pozvala som si aj hosťa – Anetu Langerovú, s ktorou sme naspievali pesničku „Babylónská věž“. Vždy sme s Anetou chceli niečo spoločne urobiť a som rada, že sa nám to podarilo. Myslím, že pesničke jej hosťovanie veľmi prospelo a posunulo ju.“ Teší sa Radůza.

Česká speváčka, šansoniérka, pesničkárka, harmonikárka a hudobná skladateľka sa okrem skladania vlastných piesní venuje aj komponovaniu vážnej a scénickej hudby ako aj štúdiu ľudovej hudby rôznych európskych národov. Radůza nahrala desať albumov a v súčasnosti pracuje na ďalšom, ktorý vyjde v budúcom roku.

Hneď ako skončím prácu na jednom CD, začína sa práca na druhom. Takže ja už teraz píšem nové pesničky. Album bude osobitný v tom, že k nemu píšem aj poviedky, ktoré s pesničkami súvisia a vytvárajú príbeh. Nový album by mal vyjsť v máji budúceho roku a veľmi sa na to teším.“ Prezradila oceňovaná speváčka a skladateľka Radůza.

Radůza patrí k silnej generácii alternatívnej scény 90-tych rokov. Úspech zožala nielen doma, ale aj v zahraničí. Na spoločnom pódiu účinkovala so Suzanne Vega, s legendárnou skupinou Marsyas, či Mikeom Oldfieldom. Radůza spolupracovala aj s českou kapelou Nerez a s hudobným skladateľom a gitaristom Michalom Pavlíčkom. Nenechajte si ujsť jedinečný koncert hudobníčky, ktorá publikum v bratislavskom Ateliéri Babylon 3. decembra očarí tým najlepším zo svojej tvorby. Vstupenky sú v predaji u Dr. Horáka na Medenej 19, v Bratislave, na www.drhorak.sk a v sieti Ticketportal.

zdroj: Nora Krchňáková

foto: Alena Hrbková

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky