NovinkyKam na koncert?

Hugh Laurie bude v Bratislave po prvýkrát liečiť svojou hudbou

Výrazná osobnosť svetovej kultúry, herec Hugh Laurie, známy ako predstaviteľ Doktora Gregoryho Housea, ale aj ako spisovateľ, sa už niekoľko rokov aktívne venuje svojej ďalšej vášni – hudbe. Ovplyvnený milovaným blues a jazzom sa sám naučil hrať na gitaru a klavír a v máji 2011 vydal debutový bluesový album Let Them Talk, ktorý sa stal najpredávanejšou bluesovou nahrávkou roka 2011.

V máji 2013 vydal druhý album Didn’t It Rain, ktorý koncertne veľmi úspešne odprezentoval svetovým turné a v rámci neho aj vypredaným koncertom v Prahe. V lete príde svoju hudbu naživo predstaviť aj na Slovensko. V rámci európskeho turné vystúpi 21. júla 2014 na historicky prvom slovenskom koncerte v bratislavskej AEGON Aréne.  

Doprevádzať ho bude kapela The Copper Bottom Band zložená zo skvelých muzikantov: kontrabasista David Piltch, saxofonista Vincent Henry, ktorý zoznámil Hugha s jeho producentom a dnes už aj priateľom, trombonistka (!) Elizabeth Lea, neuveriteľne energická speváčka a dokonalá soulová dáma, ktorá spievala aj s Tinou Turner – Sister Jean McClain, mladý objav – 32 ročná speváčka, skladateľka a gitaristka Gaby Moreno z Guatemaly, bubeník Herman Matthews, ktorý bubnoval na koncertoch a nahrávkach s absolútnou špičkou svetovej hudobnej scény, podobne ako gitarista Mark Goldenberg, ktorého hudobná a skladateľská stopa je vrytá do množstva nahrávok svetových hviezd naprieč hudobnými žánrami.

“Táto kapela hrá teraz najlepšie, lepšie ako kedykoľvek predtým. Myslím, že vám môžem sľúbiť skvelý zážitok!” hovorí o svojom hudobnom doprovode Hugh a o vzťahu k hudbe dodáva : „Splnil som si sen. Byť muzikantom na turné je fantastický život, zahráte koncert, ktorý vás nesmierne baví. Potom nastúpite do autobusu, dáte si pár pohárikov whisky, uložíte sa spať a na druhý deň ste v úplne inom meste, v inej krajine. A potom ďalší príjemný koncert. Veľmi ma to baví…“

Tí, ktorí jeho koncert absolvovali s ním rozhodne súhlasia. Ak chcete aj vy zažiť neopakovateľnú atmosféru, doslova nabitú láskou k hudbe a skutočnou radosťou z hrania, zabezpečte si vstupenky včas, pretože jeho koncerty sú na celom svete vždy expresne rýchlo vypredané. Minuloročný pražský koncert sa vypredal v priebehu týždňa.

Vstupenky sú exkluzívne v predaji v sieti Ticketportal v cene od 29 Eur

a nebudú k dispozícii na zľavových portáloch

Predaj vstupeniek : http://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=19442

Hugh Laurie :

Britský herec, hudobník, spisovateľ a komik James Hugh Calum Laurie sa narodil  11. júna 1959 v Oxforde. Preslávil sa v úlohe arogantného doktora v kultovom seriáli Dr. House. Za túto úlohu získal dva Zlaté glóbusy, dve ocenenia Screen Actors Guild Award a šest nominácií na cenu Emmy. Zahral si aj v ďalších seriáloch, televíznych úlohách a v mnohých filmoch: Rozum a cit (1995) s Emmou Thompson a Kate Winslet, 101 dalmatíncov (1996), Muž so železnou maskou (1998), Madam Bette (1998), Myšiak Stuart Little (1999), Myšiak Stuart Little 2 (2002), Let Fénixa (2004), Králi ulice (2008) kultový seriál Čierna zmija a ďalšie. Je známy aj ako autor knižného bestselleru Obchodník so smrťou (1996). Ako hudobník vydal dva veľmi úspešné albumy : Let Them Talk (2011) a Didn’t It Rain (2013)

Diskografia :

Didn’t It Rain (2013)

Let Them Talk (2011)

 zdroj: Rado Mešša

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky