Novinky

Hudobný Bars dobrý film zháňa archívne fotky a filmy

Filmový štáb na čele s režisérom Jánom Stračinom nakrúca film o hudobnej scéne v Prešove. Do dokumentu Bars dobrý film zháňa archívne snímky.

PREŠOV. Fenomén metropoly Šariša ako rodiska mnohých známych hudobných hviezd na Slovensku púta pozornosť aj filmárov. Režisér Ján Stračina nakrúca celovečerný kinodokument Bars dobrý film. Predstaviť v ňom chce odľahčenou formou hudobnú scénu v Prešove a jej aktérov, a to od raných dôb až po súčasnosť.

Okrem nových záberov pracuje štáb spoločnosti Filmarium aj s bohatým archívom. Filmári očakávajú, že ešte objavia ďalšie ďalšie raritné snímky, ktoré by mohli použiť. V takom prípade budú aj honorované. „Do nášho dokumentu Bars dobry film zháňame unikátne fotky a staré filmy, videá, na akomkoľvek formáte. Či už to bude 8 mm, VHS, DVD, alebo iné. Pre ich majiteľov máme i honoráre. Za každú fotografiu použitú vo filme tri eurá a za každú minútu videa 60 eur. To znamená 10 eur za 10 sekúnd,“ spresnil režisér. Dal na seba aj emailový kontakt: filmarium@gmail.com.

Ďalšie nakrúcanie Bars dobrého filmu bude už v najbližších dňoch, od štvrtka do nedele. „Máme pred sebou ešte dlhú cestu, ale robíme to radi a s vášňou,“ dodal režisér. Sledujte aj facebook Bars dobrého filmu.

zdroj: Edo Kopček, Michal Frank
foto: Filmarium

bars dobrý film

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky