Novinky

Hudbu z predstavenia Everest pokrstí Mário Radačovský

Multimediálne predstavenie Everest, ktoré malo premiéru v novembri 2009, čakajú reprízy. Slovenské národné divadlo ho opäť uvedie začiatkom februára, krstiť sa bude aj nosič s hudbou z Everestu.

Netradičné predstavenie, v ktorom autori skombinovali tanečné divadlo, spev, hudbu, tanec aj videoprojekciu, má medzi dielami uvádzanými v SND výnimočné postavenie.  Veď pri práci na jeho realizácii sa stretli autor námetu Marián Kleis, režisér a scenárista Patri Lančarič, choreograf Mário Radačovský, textár Vlado Slivka a autor hudby Pavol Hammel.

„Pôvodne to mali byť len pesničky, no napokon z toho naozaj bola hudba k tomuto atypickému projektu,“ vysvetľuje Hammel. „Atypický je preto, že môže byť atraktívny aj pre bežného diváka, ktorý nie je striktne zameraný len na balet alebo len na muzikál.  Návštevník tohto predstavenia uvidí, čo sa nám podarilo počas dvoch rokov vytvoriť a dostať na javisko SND.“

Everest mal premiéru v novembri 2009 v jubilejnej 90. sezóne fungovania Slovenského národného divadla. Tento rok si ho záujemcovia môžu pozrieť v štyroch predstaveniach 3., 6. a 13. februára a potom až 30. júna. Bezprostredne pred prvým uvedením pokrstia autori projektu priamo v priestoroch  novej budovy SND v Bratislave album s hudbou z predstavenia Everest.  Nosič obsahuje scénické kompozície, ale aj skladby, ktoré naspievala Andrea Zimányiová, Michaela Horká, Viliam Csontos, Alex Maďar a samozrejme Pavol Hammel, unikátny zvuk nahrávkam dodáva pezinský chrámový zbor Ad Una Corda.

Krstným otcom albumu bude choreograf a riaditeľ baletu Slovenského národného divadla Mário Radačovský. Na krst je vstup voľný aj pre verejnosť.

redakciu informovala Eva Bacigalová
foto: Ctibor Bachratý

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky