NovinkyFotoreporty

HSPK získala priazeň aj v Košiciach

Pre občanov sú ochotní spraviť i nemožné, znelo z pódia. Pod rafinovaným názvom HSPK sa ukrýva trojica kapiel Horkýže slíže, Polemic a Konflikt s ich českým hosťom Sto zvířat. Koncertné turné, aké tu ešte nebolo, spojenie kapiel prekonala už len ironický ladená predvolebná kampaň. Posunutie nočného pokoja, pivo po 10 centov či zábava pre každého. Tieto nezabudnuteľné prísľuby dostali divákov do správnej nálady pred každou novou piesňou.

Opäť niečo, čo tu ešte nebolo, zaujímavé svietenie, pohyblivá scéna, LED obrazovka, svetelné rošty, veľa dymu, obrovský ventilátor… Všetci sa mali na čo tešiť. Do správnej nálady, tanečných kreácií a vykričaných hlasiviek divákov postupne zatiahla česká formácia Sto zvířat so svojim SKA a následne po nich punkový Konflikt. Chalani z Horkýže slíže a Polemic si pripravili pre fanúšikov úplne nový koncertný program.
Polemic nezabudol na staršiu tvorbu, no ukázal aj svoju novú pripravovanú mix tvorbu. Od Horkýže slíže odzneli tiež skladby, ktoré sa veľmi dlho nikde nehrali, polovica piesni bola zo starých albumov ako napr. Stretol veselý, Kožky perie, Ja chaču tebja, ale samozrejme odzneli aj všetky aktuálnejšie hity. Tradičným zvykom na spoločných turné skupín Horkýže Slíže a Polemic aj tentoraz nemohli chýbať spoločné skladby. K nim sa pridali aj Konflikt a Sto zvířat, a takto vytvorili skvelú atmosféru, nie len pod pódiom, ale aj na ňom.

K lepšiemu programu dodalo už len vystúpenie speváka Horkýže slíže Kuka a jeho spoločníkov z Konfliktu, ktorí neváhali viackrát vybehnúť pred publikum, iba s farebnými napasovanými plavkami. Vrcholom večera sa stala šou v štýle skupiny Rammstein. Skladbu Bernardín sprevádzala pyrotechnická, ohňová technika a chalani v koženom oblečení. Ako bonus sa pridal robot v životnej veľkosti, ktorého nesmelé tanečné kroky pobavili publikum.

Text: Pavol Dráb
Foto: Michaela Zelemová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky