NovinkyFotoreportyReportáže

Horkýže Slíže svoj talent v Sabinove rozhodne predviedli

Blížiaci sa koniec turné konečne zavial Horkýže Slíže aj s priateľmi do Sabinova. V sobotu 20.4.2013 toto malé mestečko ako jedno zo štyroch miest na Slovensku privítalo Horkýže Slíže s dokonca 3 inými kapelami. Sabinovčania sa okrem Horkýže Slíže bavili aj s BijouTerrier, Slobodnou Európou a Dilemmou.

Koncert mal pôvodne začať o 19.00, ale kvôli počtu kapiel sa presunul na 18.00 na poslednú chvíľu, čo veľa návštevníkov koncertu nevedelo, až kým neprišli na dávno začatý koncert. To malo za následok aj pomerne nízky počet divákov skupiny Dilemma. Baviacej sa skupine ľudí to nevadilo a hudbu si užili tak či tak. Dilemma potešila svojích fanúšikov, keď sa rozdávali cédečka či tričká skupiny. Pre tých, ktorí nemali to šťastie si niečo uchmatnúť bol pripravený stánok, v ktorom si mohli kúpiť niečo od každej kapely.

Ďalšou hrajúcou kapelou bola pre niektorých možno len nedávno objavená punk-rocková skupina BijouTerrier. Divokosť a sexepíl speváčky Zity prilákal pod pódium dav stálych či už nových priaznivcov. Drobnými vylepšeniami si kapela upravila svoje vystúpenie a k dispozícií si priniesla svoj kúpeľňový kútik. Zita s právom jedinej dámy si počas vlastného koncertu oddýchla v nafukovacom kresle a nechýbal ani otrok na ovievanie pod silnými reflektormi. A tým, že ukázala kozy, prekvapila každého…

Na pódiu sa vystriedala aj ďaleko staršia a v kruhoch punk-rocku veľmi známa kapela Slobodná Európa. Tá svojou hudbou a textami dostala do vytrženia všetkých divákov. Whisky sršal vtipom a patril mu celý priestor po boku so svojimi muzikantmi. Diváci pred pódiom zrejme vyskákali aj to čo nemali, no silu v sebe našli a takto vytvorili veľký kotol.

Nadišiel rad a koncertný večer vrcholil Horkýže Slíže. Turné pod názvom Horkýže Slíže hľadajú talent už 20 rokov vravelo samo za seba. Kapela je na scéne dlhých dvadsať rokov a ani teraz nesklamala a pripravila si časovo najdlhšie tour, kde chlapi obišli Slovensko a Česko. Ako vždy, ani teraz by to nebolo Horkýže Slíže, kebyže neprídu s novou pódiovou šou či novým maskotom.  Diváci mali pred sebou šialenú jazdu s výhľadom priamo na palubnú dosku auta. Obrovský biely volant s nenápadnými iniciálami kapely, bubeník sediaci na autorádiu v retro štýle či spätné zrkadlá, v ktorých ste sa mohli vidieť počas koncertu aj vďaka priamemu prenosu. Dvojhodinová šnúra najznámejších songov priviala aj členov z ostatných kapiel späť na scénu. A čo nový maskot? Ako inak, pod kolesá áut patrí len a len čierny kocúr Fero. Kapela ukončila koncert uznaním a položila hold fanúšikom za celých 20 rokov ich podpory. Prekvapením konca bola smršť farebných konfiet, v ktorej sa diváci doslova stratili.

Komplet fotoreport z koncertu nájdeš tu.

Text: Paľo Dráb/Michaela Zelemová

Foto: Michaela Zelemová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky