NovinkyKam na koncert?

Horkýže Slíže si na turné Pustite Karola vezú tri kamióny techniky!

Tri kamióny a veľkoplošné obrazovky si na turné chystá obľúbená kapela Horkýže Slíže. Chce tak veľkolepo predstaviť nový album „Pustite Karola“, podľa ktorého nazvala aj svoju šnúru. Žiada o prepustenie kamaráta Karola, ktorý vraj skutočne existuje a je zavretý v psychiatrickej klinike! Horkýže Slíže oslávia na turné aj 25-te výročie na hudobnej scéne, nenechajte si to ujsť na šiestich koncertoch od Bratislavy až po Košice!

Peter Hrivňák  – Kuko, Mário Sabo – Sabotér, Juraj Štefánik – Doktor a Marek Viršík – Vandel žiadajú na albume aj na turné: „Pustite Karola“!

„Karol existuje, je to náš kamarát, je zavretý na psychiatrickom oddelení od roku 2003. Ale na koncert by ho mali pustiť, on naozaj trpí psychotickou poruchou, stále o sebe tvrdí, že je Adam Šangala,“ hovorí Juraj Štefánik.

Jedna z našich najlepších koncertných kapiel vydala 11-ty radový album a fanúšikom ho predstaví na turné. Slíže zahrajú najväčšie šupy aj skladby, ktoré  nikdy naživo nehrali.

„Na Slovensku sme nemali poriadne turné už dva roky, Trošku sme to zanedbali, ak nerátame letné festivaly, a tak teraz to našim fanúšikom vynahradíme. Sú kapely, ktoré hrajú s veľkým zapálením a je to na nich vidieť. Či je to mladá alebo staršia kapela, dôležité je, aby mala iskru a energiu, ktorá ide z ich koncertov. A potom to tej kapele veríš. My sa snažíme, aby náš koncert bol zakaždým dobrý a energický, baví to nás a baví to potom aj našich fanúšikov. A vtedy je to perfektné, keď funguje tá chémia medzi ľuďmi a kapelou.

Chalani sa na turné tešia, po koncertoch v Českej republike sa nemôžu dočkať domáceho publika.

„Každý koncert je špecifický. Je rozdiel medzi halovým koncertov alebo festivalom, kde 15 tisíc ľudí a nedovidíš na ich koniec a klubovým koncertom, kde je 200 ľudí a máš ich meter od seba. Turné Pustite Karola by sme chceli poňať tak veľkolepo, berieme si so sebou 3 kamióny techniky. Plánujeme led obrazovky, veľa svetiel a rampy,“ vysvetľuje Kuko.

Na turné Horkýže Slíže predstavia novinku „Pustite Karola“.  11 radový album produkoval Peter Sanchez Saniga a Slíže ho plánujú vydať aj na vinyle.

„U nás vznikajú pesničky rôzne, je to špecifické. Niekedy na prvý šup, niekedy niekto z nás donesie refrén, druhý slohu a tretí most a poskladá sa to. A niekedy zasa Kuko prinesie námet, ktorý niekde počul, spraví sa z toho text a následne hudba. Nemáme na to žiadnu šablónu. Máme celkovo 11 albumov a na každom je 14.15 pesničiek. Čiže spolu je to okolo 200 pesničiek. To znamená, že sme museli priniesť 200 námetov a Kuko musel napísať 200 textov,“ hovorí Milan Štefánik.

Nitrianska kapela je na hudobnej scéne už štvrťstoročie a jej hity už zľudoveli. Odohrali vyše 2000 koncertov a na youtube majú vyše 100 miliónov videní. V českej ankete Zlatý Slávik ich ocenili ako druhú najobľúbenejšiu slovenskú kapelu.

„Kapela je ako rodina, ako manželstvo. Sú dobré chvíľky a sú zlé chvíľky. A keď sú ľudia rozumní a vedia sa medzi sebou dohodnúť, tak to bude vždy fungovať. Keď sú ľudia hlúpi, tak sa rozpadnú… Je to vždy o kompromisoch, keď sa niekomu niečo nepáči, vždy si to vysvetlíme, či hádkou alebo dobrým slovom. Vždy sme sa dokázali zhodnúť a preto sme spolu vydržali tak dlho…“ uzatvára Mario Sabo.

Príďte spolu so Slížami osláviť ich hudobné výročie, ako predkapelu si chalani pozvali skupinu Zoči Voči. Vstupenky na Pustite Karola – Horkýže Slíže tour 2018 si môžete kúpiť v sieti Ticketportal na https://www.ticketportal.sk/Event/Pustite_Karola_Horkyze_Slize_tour_2018  Všetky informácie o kapele nájdete na www.horkyzeslize.sk.

Pustite Karola – Horkýže Slíže tour 2018

09.03.2018 Bratislava, Hant Aréna
10.03.2018 Nitra, PKO
16.03.2018 Trenčín, Piano Club
17.03.2018 Žilina, Event House
23.03.2018 Brezno, Aréna Brezno
24.03.2018 Košice, Multi Hala 

Cena:
15 € – do 31.12.2017
18 € – od 1.1.2018
20 € – cena na mieste

 zdroj: Nora Krchňáková

foto: Amir Saliba

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky