NovinkyKam na koncert?

Horkýže slíže idú na turné s t.A.T.u.

Netradičné spojenie slovenského punku a ruských rebeliek vyústi do pripravovaného turné. Na Slovensku vystúpia v troch mestách.

Známa ruská dvojica t.A.T.u a slovenská skupina Horkýže slíže sa stretnú na jednom koncertnom pódiu. Stane sa tak na turné Nas nedagoňat, nazvanom podľa veľkého hitu z roku 2001. Sériu štyroch koncertov začnú 27. mája v Ostrave, tri slovenské koncerty budú 29. mája v Košiciach, vo Zvolene (31.5.) a Bratislave (1.6.).

„Kapela Horkýže slíže sa nikdy nesnažila robiť tradičné veci, preto aj spojenie s t.A.T.u. Nikdy sme sa nespájali so zahraničnou skupinou, pre nás je to niečo nové, ale treba sa posunúť ďalej. Videli sme spojenie tejto ruskej formácie s nemeckou skupinou Rammstein, aj to nás motivovalo. Sme radi, že si zahráme s touto skupinou,“ povedal na úvod dnešného stretnutia s médiami líder skupiny Peter Kuko Hrivnák.

Nebude chýbať ani spoločná skladba

„Začínať by mali Slíže, v polovici koncertu by mali zahrať spoločnú skladbu, po ktorej budú pokračovať t.A.T.u., celé turné by malo prebiehať v štýle staré dobré t.A.T.u. a staré dobré Horkýže slíže,“ uviedol pre TASR Roman Hodoň, šéf agentúry 212, ktorá turné organizuje.

Julia Volkova prišla do Bratislavy pár dní po otvorení olympijských hier v Soči, kde t.A.T.u. spievali práve hit Nas nedagoňat. „Bolo to príjemné, štadión vstal, keď prichádzala naša ruská výprava a všetci spievali Nas nedagoňat.“

kuko-z-horkyze-slize-a-julia-volkovova-z-tatuSlíže stále niečím prekvapia

Vo štvrtok 20. februára oslávi Julia 29. narodeniny. „Áno, vždy to bolo tak, že sa zišla veľká rodina, ale teraz to chcem osláviť iba v malom kruhu, s deťmi a rodičmi. Všetkým fanúšikom želám veľa lásky,“ dodala pre TASR.

Horkýže slíže sú v týchto dňoch na koncertnom turné. Núka sa otázka, či spoločný koncert s t.A.T.u. bude iný. „Vždy sú tie koncerty iné, bola by chyba, boli rovnaké. Nesmie to byť to isté, ľudia to nemajú radi. Majú radi, keď ich niečo prekvapí. Do mája sa to musí vymyslieť tak, aby to ľudí prekvapilo, aby sa tešili. Prečo nie t.A.T.u.? Baby sme ešte nemali, dajú sa využiť všelijako, nebudú pôsobiť kontroverzne, aj keď na tom si postavili kariéru. Myslím, že ten ‚smrad‘ budú robiť Slíže a ony budú na to, aby bolo na čo pozerať,“ povedal pre TASR líder kapely Kuko.

t.A.T.u. tvoria Julia Volkova a Lena Katinova. V roku 1999 prišiel s projektom takejto skupiny režisér a producent Ivan Šapovalov. V máji 2001 vydali debutový album 200 po vstrečnoj. Na tomto albume boli aj úspešné skladby Ja sašla s uma a Nas nedagoňat. V decembri 2002 vyšla anglicky spievaná verzia prvého albumu a v septembri 2003 album remixov. V októbri 2005 vydali druhý štúdiový album Dangerous and Moving (hit All About Us) a v októbri 2008 tretí ruský štúdiový album Vesyolye ulybki. V anglickej singlovej hitparáde mali tri piesne. V decembri 2009 vydali album Waste Management, tretí anglicky naspievaný album.

1888917_602740053145438_790762568_oPunk-rocková skupina Horkýže slíže vznikla v novembri 1992 v Nitre Peter Hrivňák (Kuko) a Mário Sabo (Sabotér). Vo februári 1993 absolvovali prvý koncert v dome kultúry Ivanka pri Nitre. V októbri 1997 vydali prvý album s názvom V rámci oného, rok nato druhý album Vo štvorici po opici. V decembri 2008 vydal Peter Hrivnák spolu s kapelou knihu Smaragdové oči s podtitulom Čo sa nezmestilo do filmu. V októbri 2009 vydali deviaty štúdiový album s názvom 54 dole hlavou, predchádzajúci Ukáž tú svoju Zoo vyšiel v roku 2007. V marci 2011 vydali kompiláciu najväčších hitov s názvom V dobrej viere 2001-2011 a v novembri 2012 desiaty štúdiový album s názvom St. Mary Huana Ganja.

Zdroj: teraz.sk, SITA, TASR
Foto: Martin Baumann – TASR

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky