NovinkyKam na koncert?

Horkýže slíže a Polemic budú spomínať na Zlatého slávika a chystajú turné. Zavítajú aj tam, kde nikdy nehrali!

Stálice domácej hudobnej scény nezaháľajú a po úspešných tohtoročných turné už chystajú ďalšie – spoločne v plnej sile a so zastávkami v mestách, ale aj menších obciach po celom Slovensku! A ako sa už stalo dobrým zvykom pri turné Slížov aj tentoraz reagujú na aktuálne dianie na Slovensku preto ich turné ponesie názov Zlatý Slávyk in memoriam!

Skupiny Horkýže slíže a Polemic pripravujú na začiatok budúceho roka veľké spoločné turné. Na sérii koncertov spolu s nimi vystúpia aj kapely Zoči voči a Bank of Joe.

Za priaznivcami do rôznych kútov Slovenska sa skupiny vydajú na konci januára, celkovo je naplánovaných zatiaľ pätnásť zastávok. Medzi nimi tentoraz figurujú aj netradičné miesta, kde Slíže ani Polemic dosiaľ nikdy nevystupovali. Obľúbené skupiny sa predstavia v Brusne, Podolí, či na Záhorí v obci Radošovce.

„Chlapci opäť potešia fanúšikov naprieč celým Slovenskom, od západu až na východ. Sme radi, že sa nám podarilo dohodnúť aj nové lokality, kde by možno ľudia nečakali, že kapely, ktoré patria u nás k najpopulárnejším, prídu až priamo k nim,“ načrtol organizátor turné Dušan Drobný, ktorý zároveň veľavravne a s úsmevom  dodal „Vyzerá to tak, že sa konečne dočkajú aj ocenenia, ktoré im doteraz chýbalo…“.

slize2Polemic a Horkýže slíže absolvovali naposledy spoločnú šnúru vlani vo februári, keď vypredali športové haly v ôsmich slovenských mestách. Chlapci z oboch skupín, ktorí si skvelo rozumejú aj mimo pódia, aj tentoraz sľubujú veľkolepú scénu, netradičné kostýmy a niekoľko prekvapení vrátane špeciálnych hudobných spoluprác. Svoju úlohu tam určite zohrá aj ešte donedávne aktuálne oceňovanie domácich hudobných interpretov…

Obe skupiny zahrajú aj aktuálne hity z najnovších albumov, ktoré potvrdili, že obe formácie sú vo výbornej kondícii. Svedčí o tom aj skvelá odozva od priaznivcov. Horkýže slíže svoju ostatnú štúdiovku St. Mary Huana Ganja prezentovali v rámci tohtoročného turné v 40 slovenských a českých mestách, ktoré bolo najväčším v histórii nitrianskej kapely. Jarnú šnúru po Slovensku s novým albumom HEY! BA-BA-RE-BOP má za sebou aj Polemic.

K osvedčenej zábave tentoraz svojím podielom prispeje aj ďalšia nitrianska formácia Zoči voči a hard rockeri z kapely Bank of Joe. Interpreti sľubujú svorne nadupanú, vyše štvorhodinovú šou, pri ktorej nezostane ani jedno tričko suché.

Vstupenky na turné v týchto dňoch uviedla do predpredaja sieť Ticketportal, ich výhodná cena v predpredaji 7 eur určite poteší všetkých fanúšikov.

ZLATÝ SLÁVYK IN MEMORIAM TOUR

31.01.2014 Športová hala Trenčín

01.02.2014 Kultúrny dom Podolie

07.02.2014 Športová hala Koniareň Ružomberok

14.02.2014 Športová hala Cassosport Košice

15.02.2014 Športová hala Bardejov

21.02.2014 Kultúrny dom Nováky

22.02.2014 Športová hala Brusno

28.02.2014 Hant Aréna Bratislava

07.03.2014 Športová hala Brezno

14.03.2014 Kultúrny dom Liptovský Mikuláš

15.03.2014 Športová hala Pratex Čadca

21.03.2014 Kultúrny dom Sereď

22.03.2014 Kultúrny dom Radošovce

28.03.2014 Kultúrny dom Nové Zámky

29.03.2014 Športová hala Klokočina Nitra

Začiatok koncertov: 18.00 hod.


Cena v predpredaji: 7,-€


Cena vstupenky na mieste: 10,-€

zdroj: Ján Kakaščík

foto: Rado Lellak

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky