Novinky

Hex nakrúca tri klipy naraz

Po úspešnom singli Ty a ja ponúka skupina Hex fanúšikom novinku 35 rokov. V priebehu najbližších mesiacov vznikne videoklip nielen k nej, ale aj ku dvom ďalším skladbám z aktuálneho albumu Hexu Ty a ja

Tip na nový singel padol na pesničku s netradičným príbehom – skladba 35 rokov bola pôvodne narodeninovým darčekom pre kamaráta. „Je to naozaj kamarát, novodobý kultúrny mecenáš, akých je dnes málo. Dlhé roky nás podporuje, keď nahrávame nový album alebo ideme na turné. Naozaj sa mu darí a je úspešný, takže, keď mal tridsiate piate narodeniny, nevedeli sme, čo mu máme dať ako darček. Napokon sme mu zložili túto pesničku,“ vysvetľuje basgitarista Hexu Tomáš Yxo Dohňanský.

Skladba sa páčila nielen obdarovanému, ale aj pánom z Hexu. Keď pred rokom kompletizovali album Ty a ja požiadali ho o súhlas, aby naň „darček“ s mierne modifikovaným, nie takým osobným textom mohli zaradiť. Dnes je práve pesnička 35 rokov oficiálnym novým singlom skupiny Hex a už o pár dní k nej vznikne aj video. „Nakrútime si ho sami, vezmeme kameru a zachytíme to, čo človek bežne vidí v bratislavských uliciach. Veď aj samotná skladba je o bežnom živote,“ dodáva Yxo.

Paralelne s klipom k novinke 35 rokov bude režisér Matej Turcer pripravovať video aj k pesničke Mám chuť a ďalší z kamarátov a fanúšikov Hexu – Juraj Janiš – spraví klip k pesničke Prepadlisko. „Ďuro robí predovšetkým reklamy a veľké televízne produkcie. Keď nám ponúkol video, dali sme mu celý album, nech si sám vyberie skladbu, ktorá sa mu najviac páči. Vybral si pre Hex dosť netypickú pesničku Prepadlisko – dueto s Jankou Kirschner.“

Veľkú časť svojho nového repertoáru predstaví skupina Hex aj na festivale Zimný Žákovic Open. Uskutoční sa 4. novembra 2011 v bratislavskom MMC klube a okrem Hexu sa na ňom predstavia aj Tatabojs, Para a Billy Barman.

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky