NovinkyKam na koncert?

HELLOWEEN MENÍ MIESTO KONANIA KONCERTU! NEBUDETE MUSIEŤ ĎALEKO…

Koncert skupín Helloween, Gotthard a Crime of Passions je z dôvodov nevyhovujúceho stavu ŠH Cassosport presunutý do vedľajšej haly MULTIHALA. Domáci ju poznajú ako bývalú hádzanársku halu a od Cassosportu je vzialená doslova len pár stovák metrov, na rovnakej príjazdovej ceste. Orientačné body a parkoviská sú pri tesne umiestnených objektoch ako Hornbach, OBI (bývalý Baumax) a Cassosport. Pešo je to od Cassosportu 2-3 minútky. Fanúšikovia, ktorí prídu z väčšej diaľky, môžu zaparkovať presne tam, kde by parkovali aj v prípade konania v Cassosporte. Mapku nájdete aj na webovej stránke www.multihala.sk. Samozrejme, že na skvelej show, ktorú Helloween a spol. prinesú, to neuberie.

Nemecká heavymetalová legenda navštívi Slovensko v rámci svetového turné „My God Given Right World Tour 2016“ iba raz. Keďže sa z rôznych zdrojov ozývajú „zaručené“ správy o tom, že budúci rok bude v kapele všetko inak a prebiehajúce turné a jeho európska časť končí práve na Slovensku a v Čechách – skupina vychádza v ústrety všetkým fanúšikom a hrá výber až z 24 skladieb. Každý si príde na svoje, pretože odznejú aj notoricky známe hity a aj novinkové skladby, dôjde aj na pár málo hraných, ale osvedčených a obľúbených skladieb.

Čo sa týka pódia, Helloween na ničom nešetril a predstavenie bude doslova epické a scénické. K štandardnej aparatúre a svetlám kapela pridala tak trochu teatrálne pojatie pódia, množstvo vlastných svetiel, doplnkov, bočných stien a kulís. Neradi by sme tvrdili, že to bude trochu odpútavať od hudby, ale scéna na pódiu bude naozaj veľkolepá. Aj rozmerovo je to nadštandard, takže sa treba pripraviť na parádny zážitok! Jednoznačne bude na čo pozerať. Samozrejme sa všetko ponesie v duchu obálky nového albumu a nezaručené správy hovoria o tom, že Helloween si turné aj nahrávajú, takže je kľudne možné, že sa objaví(te) na pravdepodobne pripravovanom DVD-čku kapely !!!

Skupina sa stala známou ihneď po vydaní debutu Walls of Jericho v roku 1985. Po megaopusoch Keeper of the Seven Keys Part 1 a 2 (1987-88) začala celosvetová Helloween-mánia ktorá posadila kapelu na európske metalové výslnie, ktoré jej síce chvíľku nepatrilo (1992-1993) ale po zmene speváka a bubeníka sa v roku 1994 vrátila vo veľkom štýle. A odvtedy v podstate hudobne nezakopla a popularitu si drží dodnes. Posledný štúdiový album vyšiel minulý rok pod názvom „My God Given Right“ z ktorého pochádza aj titulná (klipová) pecka alebo skladby ako Battle´s Won či ďalšia klipovka Lost in America.

K 30-temu výročiu skupiny vyšla aj kniha o celej ich kariére pod názvom Hellbook a to dokonca v 2. verziách. Obsahuje podrobné informácie o celom dianí okolo Helloween a budete si ju môcť zakúpiť aj na koncerte. Je to určite výnimočný darček pre každého…

V Košiciach hrali Helloween iba raz – v roku 2007 pred veľkým, niekoľko tisícovým davom. Teraz sa vracajú a tešia sa na publikum, ktoré ich vtedy oslavovalo ako metalových Bohov.

Gotthard ako známa hardrocková veličina aj po strate speváka (na motorskárskom výlete v USA ho doslova zmietol kamión z parkoviska) pokračuje vo svojom hudobnom ťažení a určite našla správnu náhradu za bývalého člena. Gotthard nastupujú ako hosť turné Helloween len na posledných – slovenskom a 2 českých koncertoch, preto Košice ponúkajú mimoriadne raritnú zostavu.

Crime of Passion sú pre našich fanúšikov veľkou neznámou, ale určite zabojujú a ukážu že ich hard rock/heavy metal vedia podať tak, aby už v prvých sekundách rozhýbali košické publikum. Preto sa treba nachystať na najbližší štvrtok tak, že bude veselo a hlavne veľký výdaj energie, pretože prichádza silný trojzáprah, ktorý bude konkurovať nielen Sabatonu, ale aj tohtoročným ďalším akciám.

zdroj: Ján Poliak – epg.sk

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky