Novinky

Heľenine oči zverejnili na Štefana nový singel Cirkus

Kapela Heľenine oči uverejnila na „Štefana“ novú skladbu Cirkus, ktorá sa objaví na pripravovanom albume s rovnakým názvom. Opäť spolupracovali s producentom Adamom A. Kurucom a novinku predstavili spolu s výstižným videoklipom, v ktorom si zahralo množstvo prešovských divadelných hercov.

„Na tejto skladbe sa podieľalo viac členov kapely, prvotný tvorivý impulz prišiel od bubeníka Pavla Balčáka, finálne aranžmány sme doťukli s naším dvorným producentom Adamom A. Kurucom. Text piesne mi napadol začiatkom roku 2020 na cestách po zahraničí a večernom sledovaní našich sociálnych sietí. Premýšľanie o tejto téme ma utvrdilo v rozhodnutí opustiť súkromné aktivity na sociálnych sieťach a doteraz som s týmto rozhodnutím spokojný,hovorí spevák Martin Mihalčín.

Text si podľa neho každý rozanalyzuje najlepšie sám. Pointu sa však podarilo vystihnúť vo videoklipe. Nakrúcali ho s pomocou kamaráta Petra Rončíka, ktorý si už v minulosti párkrát zahral s kapelou Heľenine oči ako hosťujúci gitarista. V klipe účinkujú známi herci z Prešova a okolia.

Martin Mihalčín

„Témou klipu je poukázať na to, čo je už väčšine ľudí jasné. Na rozhádanosť, nespokojnosť, či dokonca agresivitu ľudí, ktorých rozdeľujú spoločenské témy. Algoritmus na sociálnych sieťach nám ponúka články, ktoré nás v tomto virtuálnom priestore udržia čo najdlhšie. Je jedno, či sú tie články relevantné, podložené, alebo ide o cielenú demagógiu, propagandu alebo hoaxy. Ľudia si nechtiac vytvárajú svoj názor na život a svet práve na základe týchto často nepravdivých informácií. A tú svoju „pravdu“, ktorú im namiešal algoritmus, čoraz agresívnejšie presadzujú a pretláčajú vo svojom okolí a na svojich profiloch. Často sa tak stane, že sú rozhádané rodiny a kamaráti.  Význam samotného textu by som rád prenechal na ľudí.“

Skladbu Cirkus nahrávali hudobníci v štúdiu Perina a o mix a master sa postaral Martin Migaš. Ako hostia sa na nahrávke objavili trubkár Pavol Jeňo a akordeonisti Ján Brdka a Nikola Kizić.

zdroj: Heľenine oči (úprava redakcia)
foto: archív Heľenine oči

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky