NovinkyKam na koncert?

Harlem Gospel Choir vystúpia v decembri v Čechách a na Slovensku. Medzi Vianocami na nich čakajú v Bielom dome.

„Priniesť radosť, nádej a inšpiráciu prostredníctvom našej hudby. To by sme chceli počas našich vystúpení,“ hovorí umelecký šéf súboru Allen Bailey. Harlem Gospel Choir vystúpi v decembri v Čechách a na Slovensku. Medzi Vianocami potom na nich čakajú v Bielom dome.

Päť koncertov v Českej republike a jeden na Slovensku si pre svojich priaznivcov v rámci turné nazvanom HARLEM GOSPEL CHOIR SINGS STEVIE WONDER pripravil originálne gospelový súbor z newyorského Harlemu. Jeho umelecký vedúci Allen Bailey, ktorý súbor pred dvadsiatimi šiestimi rokmi zakladal, hovorí vo svojom rozhovore, okrem iného, aj toto:

Do Českej a Slovenskej republiky jazdíte, s prestávkami, pomerne často. Tento rok už po šiestykrát. Baví vás tuzemské publikum?

Publikum v Českej a Slovenskej republike nás vždy fantasticky privíta a sú proste báječní. Majú vždy otvorené srdcia našej hudbe a my sa tešíme, že sa v decembri opäť stretneme.

Vaše súčasné turné sa volá Harlem Gospel Choir Sings Stevie Wonder. Prečo ste sa rozhodli do svojho repertoáru zaradiť práve hity Stevie Wondera?

Náš súbor miluje hudbu Stevie Wondera a má rešpekt pred jeho veľkým muzikantstvom prítomným v jeho hudbe. Niektoré piesne, ako je napríklad Higher Ground, majú veľmi inšpiratívne posolstvo a to je vždy jeden z hlavných cieľov našich koncertov – priniesť radosť, nádej a inšpiráciu ľuďom prostredníctvom našej hudby.

A na čo ďalšie sa ešte môžu poslucháči tešiť?

Okrem piesní Stevie Wondera zaspievame samozrejme klasické gospelovej štandardy ako je O ‚ Happy Day. Pretože prídeme v predvianočný čas, dôjde aj na klasické vianočné koledy.

http://www.youtube.com/watch?v=mS5VIjHti-Y&feature=share&list=RD02mS5VIjHti-Y

Za svoju dlhú kariéru vystupoval Harlem Gospel Choir s mnohými poprednými umelcami. Na ktorú spoluprácu najradšej spomínate?

Tak to je veľmi ťažká otázka, zažili sme veľa krásnych hudobných projektov s rôznymi umelcami. Samozrejme si vážime spoluprácu s Bonom z U2. Tiež sme v rokoch 2006, 2007 a ​​2011 vystupovali na turné s André Rieu v Európe a Japonsku. To všetko boli nezabudnuteľné koncerty s fantastickou atmosférou a vnímavým a vrelým publikom. Vznikol aj spoločný album, ktorý bol napríklad v Austrálii 8x platinový. Nedávno sme nahrávali a vystupovali s veľkou hviezdou country music – Traceom Adkinsnom. Je to veľký talent a skvelý gentleman. Musím tiež spomenúť dve vystúpenia pre Baracka Obamu. Ostatne práve nedávno sme dostali pozvanie vystúpiť počas tohtoročných Vianoc v Bielom dome. To je pre nás veľmi čestné a milé pozvanie a teším sa na neho.

Máte nejaký odkaz pre Českých a Slovenských fanúšikov ešte pred koncertmi v decembri?

Tak samozrejme by som im najradšej poprial pekné Vianoce a hlavne šťastný Nový rok. Ale to im povieme osobne, až sa stretneme na koncertoch.

Harlem Gospel Choir k nám príde v rámci svojho turné z USA a po koncertoch v Českej republike bude pokračovať na Slovensko, kde vystúpi 14. decembra.

TERMÍNY HARLEM GOSPEL CHOIR V ČR a SR:

10.12.    Teplice                 Krušnohorské divadlo

11.12.    Kladno                 DK Kladno

12.12.    Praha                    Divadlo Broadway (dva koncerty)

13.12.    Zlín                        Městské divadlo

14.12.    Bratislava            Slovenská filharmónia

Vstupenky k dostatiu v sieťach www.ticketpro.cz, www.ticketportal.cz a v jednotlivých mestách turné v obvyklých predpredajoch.

Viac informácií o HGCH nájdete na:  www.harlemgospelchoir.com

Usporiadajúca agentúra:  10:15 Entertainment, s.r.o., www.1015.cz

Mediálni partneri sú: rádio Frekvence 1, regionální Deník

zdroj: Pavel Turner

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky