Novinky

Grinderman natočili druhý album.

Hudobný tím, ktorý tvoria slávne osobnosti alternatívnej hudby, na ktorého čele stojí spevák Nick Cave, dal o sebe vedieť po prvý krát v roku 2007. Eponymný debut oslavovala kritika ako návrat Cavea do časov The Birthday Party. Skupina Grinderman, v ktorej vedľa slávneho speváka pôsobia tiež Warren Ellis (Dirty Three a The Bad Seeds), Martyn P. Casey (basgitarista The Triffids) a Jim Sclavunous (bubnoval napríklad so Sonic Youth alebo Lydiou Lunch), na albume ponúkla surovú hudbu s post-punkovými koreňmi. Okamžite si získala uznanie a rešpekt.

Ani druhý album (vychádza 13.septembra 2010), ktorý predznamenáva singel Heathen Child, nemá názov a preto bude podľa všetkého označovaný číslovkou 2. Podľa dostupných informácií sa fanúšikovia majú na čo tešiť. V oficiálnych materiáloch sa píše: „Nič podobné ste doposiaľ nepočuli. Nikdy!“

Novinka je označovaná za kombináciu nápadov vznikajúcich pri živom hraní a voľnej, štúdiovej improvizácie. Štruktúra nahrávok je voľnejšia, napriek tomu sú to stále pesničky, veď všetci zúčastnení sú majstrami v písaní obyčajných piesní. Štvoricu muzikantov doplnil v štúdiu producent Nick Launay, ktorý má na svojom zozname samé skvosty (Nick Cave and The Bad Seeds, Yeah Yeah Yeahs, Lou Reed, Public Image Ltd. Apod.) Prišlo tiež ku stretnutiu s legendárnym gitaristom Robetom Frippom z prog-rockových King Crimson, ktorý sa podieľal na skladbe Super Heathen Child, ktorá sa objaví ako bonus na vynilovej verzii singla Heathen Child. Ten vychádza už 30.8.2010.

Doposiaľ zverejnené informácie, video trailere I samotný videoklip k Heathen Child vzbudzujú veľké očakávania. Je zrejmé, že v kontexte alternatívnej scény pôjde o jeden z najsledovanejších albumov druhej časti roka. Grinderman takisto vyrážajú na turné.  Na Slovensku a v Čechách sa zatiaľ neukážu. Kompletný zoznam miest, kam zavítajú, nájdete v ich MySpace profile.

Tu si môžete vypočuť ich pilotný singel I spoluprácu s Frippom

http://www.myspace.com/grinderman

A tu nájdete niekoľko video trailerov

http://www.youtube.com/user/MuteChannel#p/u/16/qj9W4bGVB9o

http://www.youtube.com/user/MuteChannel#p/u/9/hrpqA4dexIM

http://www.youtube.com/user/MuteChannel#p/u/10/wRh52v2378E

http://www.youtube.com/user/MuteChannel#p/u/11/iLrFjm2UQlA

http://www.youtube.com/user/MuteChannel#p/u/14/s1YFQkKJa5s

http://www.youtube.com/user/MuteChannel#p/u/13/lZcBlQeoQIE

http://www.youtube.com/user/MuteChannel#p/u/15/BK2589VacP8

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky