Novinky

Glenda si na Kube zahrala s členmi The Rolling Stones a Guns n’ Roses!

Kubánska speváčka a flautistka Glenda má za sebou vystúpenie, na ktoré nezabudne do konca života. Vo svojej rodnej krajine si zahrala a zaspievala s hudobníkmi, ktorí písali rockovú históriu, a to ako členovia takých legendárnych formácií ako The Rolling Stones, Guns n’ Roses alebo Whitesnake. Ako členovia superskupiny The Dead Daisies odohrali v Havane koncert pre 5500 fanúšikov, prevažne domácich obyvateľov a na “ostrove slobody” sa postarali o jednu z koncertných udalostí roka. Koncert The Dead Daisies mal punc výnimočnosti aj preto, že išlo o prvé vystúpenie kapely zo “západu” na Kube od momentu, kedy americký prezident Barack Obama a jeho úrad v decembri 2014 opäť nadviazal diplomatické vzťahy s týmto karibským štátom a avizoval uvoľnenie hospodárskych sankcií medzi USA a Kubou platnými už viac ako 50 rokov.

The Dead Daisies and Glenda in Cuba_Katarina BenzovaThe Dead Daisies prišli na Kubu v aktuálnej zostave: Richard Fortus – gitara (Guns N’ Roses), Marco Mendoza – basgitara (Thin Lizzy, Whitesnake), Dizzy Reed – klávesy (Guns N’ Roses) David Lowy – gitara (Mink, Red Phoenix) a Brian Tichy – bicie nástroje (Ozzy Osbourne, Billy Idol). Aby tých hviezd na jednom pódiu nebolo málo, vzali zo sebou aj Darryla Jonesa, ktorý je už roky basgitaristom slávnych The Rolling Stones, s ktorými odohral aj ostatné svetové turné. Okrem toho koncertoval aj so Stingom či Petrom Gabrielom. Ďalšími dvoma hudobníkmi, ktorí sa s The Dead Daisies ukázali v Havane, boli John Corabi (Motley Crue) a Bernard Fowler (The Rolling Stones). Tí všetci strávili na Kube 8 dní, pričom ich pobyt vyvrcholil v sobotu 28. februára, kedy vystúpili v najvýznamnejšom koncertnom venue na ostrove – na amfiteátri Salón Rosado de la Tropical.

The Dead Daisies and Glenda in Cuba_2__Michal PekarekGlenda si s The Dead Daises v ten večer zaspievala dve skladby. Jedna z nich bola legendárna Sympathy for the Devil od The Rolling Stones z roku 1969, ktorú o 25 rokov neskôr nahrali a vydali aj Guns n‘ Roses – v zostave s Dizzym Reedom. Nebola to ale jej jediná spolupráca so slávnymi hudobníkmi počas ich pobytu. Už večer pred “veľkým” koncertom totiž vystúpila v havanskom Jazz café, kde boli jej hosťami Darryl Jones a Marco Mendoza. Spolu s nimi pred domácim publikom predstavila skladby z jej pripravovaného debutového albumu.

Darryl Jones a Glenda__Michal PekarekGlenda je na Kube od februára a pobudne tam až do apríla, aby tam dokončila nahrávanie skladieb pre spomenutý debutový album. Zatiaľ z neho zverejnila jedinú pieseň – singel In Search Of, ku ktorému vznikol aj videoklip. Talentovaná muzikantka je pod touto skladbou podpísaná ako spoluautorka hudby i textu. Okrem nej má v hudbe a texte prsty aj hollywoodsky skladateľ Alan Roy Scott, ktorý má za sebou spolupráce s takými hviezdami ako Céline Dion, Steviem Wonderom či Cyndi Lauper. Produkciu mal na starosti Danton Supple, ktorý si meno urobil ako producent albumu X&Y (2005) od Coldplay. Singel je dostupný na YouTube, na streamingových službách Spotify, Deezer a Soundcloud a tiež v iTunes store.

www.iamglenda.com

www.facebook.com/GlendaWorld

http://en.wikipedia.org/wiki/Glenda_(musician)

zdroj: Ján Papač

foto: Michal Pekárek a Katarína Benzová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky