Novinky

FVLCRVM vydal tragikomický wannabe love song o vábení na gýčovú atmosféru

Položili ste si niekedy otázku, prečo je červené svetlo pre mnohých ľudí také uvoľňujúce? Nie? FVLCRVM áno a svoje myšlienky zhmotnil v novej skladbe so znepokojujúcim videom.

Red Lighting” je tematické pokračovanie minuloročnej skladby X-tacy, kde som si vymyslel takého submisívneho avatara. Je to taký trochu tragikomický wannabe love song o vábení na gýčovú atmosféru s červeným svetlom, akurát, že tej druhej strane to veľmi vzrušujúce nepríde.” hovorí producent o skladbe silne ovplyvnenej hyperpop-om a trance-om, kde pretína infantilne znejúci vokál takmer filmový zvukový dizajn z industriálnych samplov a spolu vrcholia do epického rave konca, ktorý FVLCRVM úspešne otestoval vo viacerých okolitých kluboch a festivaloch minulý rok.

Vo svojej veľkolepej audiovizuálnej šou, ktorou uzatváral hlavné pódium festivalu Pohoda minulé leto ukázal, že “Red Lighting” nenechá nikoho stáť na mieste. Skladbu venoval festivalu k jeho 25. výročiu.

Červené svetlo však skrýva zaujímavý fakt: “Aj keď pôvodný motív songu bol myslený inak, pri nahrávaní som si uvedomil, že práve červené svetlo je prvá vec, ktorú vidíme, keď sa naše oči vyvinú v maminom lone. Dočítal som sa, že stimuluje mozog, aby produkoval melatonín, dokonca existujú rôzne terapie s jeho využitím. Takže akokoľvek gýčovo to pôsobí, niečo na tých slávnych uličkách Amsterdamu predsa len bude“ hovorí FVLCRVM.

O hudobné video sa postaral pražský Boycott, pod vedením režiséra Petra Vlčka. Len pre zaujímavosť: všetkých 5 rýb sa bezpečne vrátilo do svojho domova.

Slovenský interpret zjavne nebude oddychovať ani tento rok: “Síce to hovorím každý rok, že vydám viac hudby, konečne som mal pár mesiacov voľno od koncertovania, takže materálu už je aj na album. Ale bol by to veľmi divný album takže to vypustím postupne. Takisto pracujem na upgrade svojej AV show a kým neutrhnem všetkým dekle s tým, čo sa všetko dá spraviť v
priestoroch pre pár sto ľudí, tak nebudem kľudne spávať. Určite sa ale kade tade objavím, už mi chýbajú moji fans.

zdroj a foto: FVLCVRM, tlačová správa

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky