NovinkyKam na koncert?

Frequency odkazujú fanúšikom: Nalaďte sa na naše frekvencie!

Majú len rok po maturite a veľkú chuť pridať sa k „novej slovenskej vlne“.  Hudba pre nich nie je len koníček na voľné chvíle, myslia to s ňou vážne, navyše s pokorou a skromnosťou. Štvorica Frequency už ponúkla fanúšikom svoje prvé EP Red´o´Metry a k titulnej skladbe nakrútila netradičný klip.

Angličtina z úst slovenských interpretov prestala byť nevýhodou, ba práve naopak. Poslucháči bez výhrad prijali anglicky spievajúcu Celeste Buckingham, Nelu Pociskovú, či Peter Bič Project. Rozhodli sa pre ňu aj chlapci zo skupiny Frequency. „Už len s úsmevom spomíname na našu celkom prvú pesničku, ktorá bola plná interného humoru, o čom svedčí aj jej názov Pišta, vážne!,“ hovorí bubeník Filip Zubko. „Nikdy sme ju však do koncertného playlistu nezahrnuli, preorientovali sme sa výlučne na angličtinu.“

Frequency dnes spolu s Filipom tvoria spevák a hráč na keytar Mário Jenčo, gitarista, klávesák a vokalista Dominik Šandor a basgitarista Marek Nguyen. Trojica Filip, Mário a Dominik sa poznala už od detstva, všetci chodievali na tú istú základnú umeleckú školu vo Vranove nad Topľou na hodiny klavíra. Exotického basáka s vietnamskými koreňmi našli cez kamarátov.

Na prvom EP skupiny Frequency, ktoré vyšlo vo februári tohto roku, nájdete okrem titulnej skladby Red´o´Metry aj pesničky Raindown, Hail To The Birds, That’s Not What I MeantExit. „Texty, ktoré píšem, sú väčšinou o ženách. Pravdupovediac, niekedy si trochu vymýšľam, v mojom živote bolo zatiaľ len pár žien,“ vysvetľuje s úsmevom Mário Jenčo.

Ku skladbe Red´o´Metry spravila skupina vo vlastnej réžii aj originálny videoklip nakrútený na jeden záber. „Bolo to komplikovanejšie, než sa možno niekomu podľa výsledku zdá. Nakrúcali sme na spomalenú verziu pesničky, ktorá mala takmer deväť minút, no aj tak sme museli všetko presne nacvičiť a zosynchronizovať,“ spomína Filip.

Talentovaných chlapcov zo skupiny Frequency môžete naživo vidieť už v priebehu apríla a mája na klubovom turné po Slovensku aj v Čechách.

Koncerty skupiny Frequency

30. 4.  Bratislava, British Rock Stars

 1. 5.   Brno, Klub Desert

 2. 5.   Praha, La Loca Music Bar

16. 5.   Košice, Tabačka Kutlurfabrik

31. 5.   Prešov, Wave Klub

 6. 6.   Poprad, Groteska art & coffee

zdroj: Eva Bacigalová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky