Novinky

Foo Fighters ohlásili nový album, bude sa volať Sonic Highways.

Americká rocková kapela potvrdila vydanie svojho nového albumu na desiateho Novembra.

Bude to už ôsmi štúdiový počin tejto kapely a frontman Dave Grohl sa o ňom už niekoľko krát vyjadril v superlatívoch. Zaujímavý bol priebeh nahrávania tejto dosky. Foo Fighters sa presúvali po celej Amerike a každú z ôsmich skladieb nahrali v inom meste. Konkrétne to boli Austin, Chicago, Los Angeles, Nashville, New Orleans, New York, Seattle, a Washington, DC. Architektonické dominanty týchto miest dokoca umiestnili na pôsobivý obal albumu.

Pre nadšencov klasiky vyjde aj vinylová verzia albumu, opäť s ôsmimy variantami na obale. Dave Grohl o albume a nahrávaní povedal: „Tento album je hneď rozpoznateľný ako nahrávka od Foo Fighters, ale je na ňom niečo hlbšie a viac muzikálne. Myslím, že tieto mestá a ľudia nás ovplyvnili k tomu, aby sme preskúmali nové teritórium bez toho, aby sme stratili svoj zvuk.“

Aby toho nebolo málo, kapela dokumentovala celé náhravanie, výsledkom ktorého bude televízna miniséria s rovnakým názvom Sonic Highways. Dave Grohl sa stal jej režisérom, bude to tak pre neho druhý televízny počin po filme Sound City z roku 2013.

Ochutnávka si môžete vychutnať v podobe krátkeho videa.

Tracklist:

‚Something From Nothing‘

‚The Feast and The Famine‘

‚Congregation‘

‚What Did I Do?/God As My Witness‘

‚Outside‘

‚In The Clear‘

‚Subterranean‘

‚I Am A River‘

zdroj: Peter Forgáč

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky