NovinkyKam na koncert?

FINK SA UŽ TEŠÍ DO BRATISLAVY: „ČOSKORO SA VRÁTIME NA OBĽÚBENÉ KRÁSNE SLOVENSKO!“

„Čoskoro sa vrátime do jednej z našich obľúbených krajín – krásne Slovensko. Do Majestic Music Clubu v Bratislave prídeme 10. februára. Príďte sa na nás pozrieť a vypočuť si nové skladby z albumu Hard Believer a staršie obľúbené hity. Môžete sa tešiť aj na špeciálne svetelné veže na pódiu!“  uznávaný britský spevák, gitarista, skladateľ a producent v jednej osobe, Fin Greenall alias FINK osobne pozýva na svoj februárový slovenský koncert v rámci aktuálneho „Hard Believer Tour“. Pozvánku zverejnil v tento týždeň na svojom Facebooku.

Po krátkej vianočnej prestávke pokračuje ďalšia fáza „Hard Believer Tour“ – aktuálnej koncertnej šnúry miláčika (nielen) britského publika Fin Greenalla alias FINKa. Ako umelec britského pôvodu priznáva, na Slovensko a do našich susedných krajín ho to v poslednej dobe láka stale častejšie. Dôkazom je okrem iného aj jeho status spred pár dní o blížiacom sa koncerte v Bratislave, ktorý na svojom Facebooku zverejnil v slovenčine.

FINK zavítal so svojou kapelou na Slovensko naposledy v lete. Odohral u nás úspešný festivalový koncert, preto sa rozhodol vrátiť do Bratislavy opäť a tentokrát predviesť fanúšikom exkluzívnu samostatnú šou. „So Slovenskom sa nám spájajú príjemné festivalové spomienky z minulého roka – naozaj príjemné vibrácie, veľmi milí ľudia, úžasný tím, príjemní promotéri – jednoducho sme sa tu naposledy cítili veľmi príjemne, preto sa už tešíme naspäť. Máme teraz takpovediac „ľúbostný pomer” s východnými krajinami,” smeje sa spevák a dodáva, že slovenské publikum mu pripadá rovnaké ako publikum kdekoľvek inde: „Fanúšikovia si prídu oddýchnuť, chilloutovať, vypočuť si dobrú hudbu – v tomto sa publikum nikde na svete nelíši, mám pocit, že svet sa stal akousi globálnou dedinou – všetci robíme rovnaké veci z rovnakých dôvodov.”

Fb_FINKAko vidí hviezda a jeden z najväčších objavov prestížneho londýnskeho vydavateľstva NINJA TUNE svoju najnovšiu šou v porovnaní s tými predošlými? „Nuž, sme jednoducho lepší, než sme boli. Na pódiu sa cítime komfortnejšie, naše muzikantské schopnosti sú celkom inde, než boli na začiatku. Preto môžeme byť na scéne viac uvoľnení. Už nemáme trému, jednoducho si môžeme vychutnať tých ďalších 90 minút na scéne – každá noc je iná, prináša iné výzvy a my ich prijímame,“ opisuje FINK atmosféru šnúry, počas ktorej už s kapelou zavítal do mnohých krajín, medzi nimi boli USA, Francúzsko, Rakúsko, Nemecko, Holandsko či Nórsko. Na svojom oficiálnom webe dokonca priebežne zverejňuje vlastný fotoblog z navštívených krajín www.finkworld.co.uk/a-photo-blog-hard-believer-tour-2014/. „Atmosféra našej novej nahrávky je veľmi hlboká, silnejšia, „širokouhlejšia“. Nosíme so sebou tiež špeciálnu inštaláciu vytvorenú zo svetelných veží, ktorá vytvára podobnú intímnu atmosféru kdekoľvek prídeme hrať – ak je sála malá, naplníme ju, ak je veľká, zmenšíme ju – chceme, aby sme si boli s publikom a hudbou tak blízko, ako sa len dá,“ dodáva na záver autor hitov „This Is The Thing“, „Perfect Darkness“ či „Looking Too Closely“.

Vstupenky na bratislavský koncert sú v predaji exkluzívne cez Predpredaj.sk: http://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/2507/fink–hard-believer-tour.

FINK | BIO

Fink, vlastným menom Fin Greenall, britský spevák, skladateľ, gitarista, producent a DJ je dlhoročne jednou z najžiarivejších hviezd renomovaného anglického labelu Ninja Tune. Práve akvizíciou tohto vydavateľstva v 90. rokoch sa datuje začiatok jeho hviezdnej kariéry. Pod hlavičkou Ninja Tune vydal svoj debutový album Fresh Produce /2000/. Od roku 2006, kedy priniesol ďalší album Biscuits for Breakfast, sa umelecké meno FINK rozšírilo na celé trio, ktoré pod Greenallovým vedením spoločne nahrávalo i koncertovalo /Guy Whittaker (basgitara) a Tim Thornton (bicie)/. Vďaka ďalším dvom medzníkom /rok 2007 a singel “This is the Thing”/, /rok 2011 a album Perfect Darkness/ sa Greenallovo skladateľské renomé rozšírilo medzi množstvo kolegov z brandže. Vďaka tomu onedlho prišli spolupráce s menami ako John LegendBanksXimena Sarinana a  Professor Green. Nechýbala ani spolupráca s Amy Winehouse na singli „Half Time“, ktorý sa objavil na jej posmrtne vydanej kolekcii Lioness: Hidden Treasures. V roku 2012 Fink spojil sily a vystúpil s The Royal Concertgebouw Orchestra v Amsterdame, čo vyústilo do LIVE albumu Fink Meets The Royal Concertgebouw Orchestra. V súčasnosti Fink vydáva pod hlavičkou vlastného labelu R’COUP’D Records, ktorý je “vydavateľskou dcérou” Ninja Tune. V roku 2014 vydal svoj aktuálny a doteraz najúspešnejší album Hard Believer, ktorý zabodoval v mnohých európskych albumových hitparádach.

Viac info:

http://www.finkworld.co.uk/

www.facebook.com/finkmusic

https://www.facebook.com/events/1531488873757845/

FOTO: TommyNLance | ZDROJ: SOUL FOR SHOW

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky