Novinky

Film Arsy Versy putuje po festivaloch v Amerike aj vďaka Johnymu Deppovi

Mnohokrát medzinárodne ocenému filmu Arsy-Versy sa darí aj naďalej. Tento týždeň potvrdili záujem o jeho zaradenie do súťaží tri veľké festivaly v Amerike. Najväčší dokumentárny festival v Kanade a najdlhšie kontinuálne fungujúci filmový festival v USA, 53. ročník medzinárodného filmového festivalu v San Franciscu. Americkí organizátori a filmová kritika si všimli film ARSY-VERSY v Srbsku na filmovom festivale, ktorý organizuje Emir Kusturica. Ten do Srbska povolal veľké osobnosti filmu.

„Daroval som vtedy tucet kópií aj významným producentom, ľuďom od filmu, organizátorom z festivalov, ale i Johnymu Deppovi a Emirovi Kusturicovi, ktorých som na festivale Kustendorf v Srbsku stretol. Reakcia bola rýchlejšia ako som si myslel. Festivaly spoza mora začali prejavovať o film záujem bez akejkoľvek predchádzajúcej finančnej podpory v oblasti propagácie filmu, čo nie je na americkom kontinente bežné a čo nás samozrejme všetkých veľmi teší,“ neskrýva radosť režisér filmu Miro Remo.

Okrem toho sa film objaví v najbližších mesiacoch na ďalších významných festivaloch v Záhrebe (http://www.zagrebdox.net/2010/), Amsterdame (http://www.cinestud.nl/send-in-your-film/terms-and-condition), Španielsku v meste Vigo (http://www.play-doc.com), v Krakowe (http://www.krakowfilmfestival.pl/), v Spojených Arabských Emirátoch (http://www.gulffilmfest.com), v Teheráne (www.isfpf.ir) a ďalších na Slovensku ako Envirofilm či ART film.

Viac informácii o filme, fotografie, nájdete na webovej stránke www.miroremo.sk

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky