NovinkyKam na koncert?

Festival OSMIDIV oslávi jubileum s exkluzívnou hudobnou zostavou na čele s IMT Smile!

Jubilejný 10. ročník festivalu s benefičným posolstvom OSMIDIV v Banskej Štiavnici ponúkne naozaj exkluzívnu zostavu hudobných hostí a zo strany organizátora – Občianskeho združenia Milan Štefánik to stále nie je všetko. Mestský amfiteáter bude 18. augusta 2019 patriť skvelej hudbe, zaujímavým sprievodným podujatiam a… Nezabudnuteľným zážitkom pre osoby s mentálnym postihnutím z Banskobystrického kraja a okolia. 

Festival otvorí o „pol druhej“ zumba s Danielou Čavojec Česnekovou, ktorá je oficiálnou inštruktorkou zumby pre Slovensko a Česko, pričom skúseností získavala aj počas stáže v USA. Po nadupanej hodinke bude patriť pódium hudobným star. Moderátorská dvojica Vera Wisterová a Peter „Šarkan“ Novák postupne uvedú Emmu Drobnú, O.B.D., Drowning Charon, Gladiator a IMT Smile!

Hoci je Emma Drobná vyštudovaná dizajnérka, vždy ju tiahlo k hudbe. Počas toho, keď žila dva roky v Londýne, si zahrala v klipe Chinaski k skladbe Hlavolam, ale ako speváčka definitívne zažiarila na našej popovej scéne po víťazstve v štvrtej sérii Česko Slovenská Superstar. Odvtedy znejú jej hity rádiovým éterom a skvelú atmosféru si s fanúšikmi užíva aj na svojich koncertoch.  

Aj O.B.D. naštartovali svoju kariéru v súťaži – Marlboro Rock-In. So skladbou Komáre získali v roku slovenskú „Grammy“ za skladbu roka a zároveň boli vyhlásení za Objav roka. Hoci pár rokov kapela netvorila, ani nevystupovala, v roku 2016 ohlásila návrat. Muzika okolo frontmana Romana Galvánka má drive a energiu, ktorá bude určite valcovať publikum aj v Banskej Štiavnici.

Keď pred piatimi rokmi vznikli Drowning Charon, ako vedľajší projekt partie kamarátov, od začiatku bolo jasné, že ich recesistický prístup k hudbe bude mať úspech. Ak ste ešte nepočuli horor – punk naživo, Osmidiv ponúka exkluzívnu možnosť!

Stálicou na našej scéne je Gladiator. Miko Hladký a spol. dokážu dostať do varu každé publikum. Ich hity Láska, Kúpim si pekný deň, Bonboniéra, Nemôžem dýchať, Raz tam v uličkách… si spievajú ľudia od prvých akordov na každom z ich koncertov, čím medzi rockermi a ich fanúšikmi vzniká neopakovateľné puto.

Nedeľňajšia hudobná fiesta v Banskej Štiavnici vyvrcholí vystúpením IMT Smile, ktorí vypredávajú najväčšie haly na Slovensku a s úspechom koncertujú aj v susedných Čechách. Ivan Tásler je fenomén a energia, s akou hrá, spieva, komunikuje… robí z jeho šou nezabudnuteľný zážitok. Koncert IMT Smile bude bezpochyby fascinujúcim a pôsobivým vyvrcholením festivalu OSMIDIV.

Okrem skvelej hudby si návštevníci amfiteátra v Banskej Štiavnici budú môcť užiť aj sprievodné akcie, ako maľovanie horúcim voskom, streľbu z kuše, výrobu šperkov z drôtu, maľovanie na tvár, výrobu doplnkov z kože, razenie mincí,  ozdobovanie sádrových odliatkov, či maľovanie na plátno.

Vstupenky budú dostupné v predpredaji : 22,00 €, na mieste: 30,00 €. Zľavy: Vstupné je bezplatné pre osoby s mentálnym a zdravotným postihnutím, pre držiteľov ZŤP, pre deti z detských domovov a pre deti do 140cm v sprievode dospelej osoby. Predpredaj : Ticketportal a Informačné centrum Banská Štiavnica. Ďakujeme všetkým dobrovoľníkom a podporovateľom za pomoc!

Text: Daniela Sokolovičová a Imrich Makó

Foto: Petra Sekáčová a Milan Maršalka

Video: Igor Kolesár

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky