Novinky

FESTIVAL LETNÝ SLNOVRAT NA HRADE ČERVENÝ KAMEŇ

Návrat letných slnečných dní a začiatok leta, ktorý od nepamäti oslavujú kultúry a národy na celom svete, malo aj u našich slovanských predkoch mimoriadny význam. Letný slnovrat nazývaný tiež Kupalo alebo Vajano oslavovali rituálnym kúpaním vo vode spevom, tancom, skákaním cez posvätné horiace vatry, obradným hodovaním. Oslavy mali zabezpečiť silu, zdravie, plodnosť, hojnosť úrody a dostatku na celý rok pre všetkých.

 

Občianske združenie SATYR organizuje prvý ročník festivalu Letný slnovrat na hrade Červený Kameň ako oslavu tohto magického obdobia roka, spojeného s jedinečnosťou prostredia hradu. Festival Letný slnovrat na hrade Červený Kameň čiastočne nadväzuje na tradície našich predkov a taktiež je spojený s hudbou, tancom, spevom aj hodovaním.

 

O hudbu a skvelú náladu sa postarajú hudobne formácie a skupiny ako sú HRDZA, Funny  Fellows, Družina, POLEMIC a headliner celého večera, jedna z najoceňovanejších a najúspešnejších kapiel českej hudobnej scény, skupina CHINASKI. Skupina CHINASKI sa rozhodla pre festival Letný slnovrat na hrade Červený Kameň aj z toho dôvodu, že majú za sebou úspešné minuloročné koncertné turné po Českých hradoch nazvané Hradologie a na tento rok majú naplánované turné po Moravských hradoch. Hrad Červený Kameň je zatiaľ prvý a jediný, kde bude mať táto fenomenálna  kapela svoj koncert a vôbec prvé vystúpenie na Slovensku v tomto  roku. Moderovať celé podujatie bude nezabudnuteľný Roman Féder kapelník Funny Fellows. Nenechajte si ujsť, zažiť jedinečnú oslavu tohto sviatku.

 

Viac info na: www.satyr.name

 

lístky v sieti ticketportal: http://www.ticketportal.sk/podujatie_search.asp?ID=16684

 

text: Marian Turay

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky