NovinkyKam na koncert?

Festival Českej hudby už tento týždeň ponúkne koncerty Buty, Alkeholu a Jana Kryla

Prešovský amfiteáter bude hostiť v strede tohto týždňa Festival Českej hudby. V stredu 7. júna sa predstavia DC Radio, Zakázaný Ovoce a Alkehol. Štvrtok bude patriť Wandererovým Segrám, Janovi Krylovi a Buty. Festival sa uskutoční v prešovskom amfiteátri. Vstup je pre všetkých návštevníkov zdarma.

Čo názov, to pojem. Skupiny, ktoré sú desiatky rokov na českej hudobnej scéne a koncertujú aj na Slovensku, sa stretnú v Prešove pod hlavičkou nového festivalu. Alkehol vznikol pred 25 rokmi. Pôvodne chceli spraviť iba niekoľko skladieb pre svoje pobavenie, no nakoniec sa z kapely na jedno použitie stal plnohodnotný životný štýl. Piesne o pive, kocovine a nekonečných flámoch bavia fanúšikov skupiny aj dnes. V stredu večer nebudú určite chýbať hity Hospodo nalejvej, Buráky, Travička zelená, Pivo dělá hezká těla, Na Slamíku a ďalšie.

Alkehol – Pivo dělá hezká těla

Štvrtkový program sa ponesie v odlišných žánrových vodách. Básnik a pesničkár Jan Kryl vystúpi s vlastnými pesničkami, ktoré na svojich koncertoch pravidelne dopĺňa niekoľkými skladbami svojho brata Karla. Tridsať rokov je na scéne skupina Buty, ktorá sa do Prešova vráti po niekoľko ročnej pauze. „Pozvali sme kapely, ktoré sú v našom kraji obľúbené. Nebude to len o osvedčených hitoch, ale keďže stále tvoria nové albumy, príde aj na niekoľko noviniek. V Prešovskom kraji žije veľa Čechov, ktorí si tu založili rodiny, isto si radi vypočujú naživo piesne svojich krajanov,“ pozýva organizátor podujatia Matúš Jaško.


Buty – František

V programe nájdete aj jedného slovenského zástupcu, dievčenskú skupinu Wandererove Segry. Sesterská časť skupiny, sestry Klotkové majú české korene z otcovej strany. Robia folk-rockovú muziku s českými textami a minulý mesiac predstavili svoj nový singel Slunečnice.

Wandererove Segry – Slunečnine

Festival Českej hudby sa uskutoční v stredu 7.6. a štvrtok 8.6. v prešovskom Amfiteátri. Program začína vždy o 18:00 hodine a vstup je pre všetkých zdarma.

Časový harmonogram podujatia:

Streda 7.6.2017

18:00 DC Radio
19:15 Zakázaný Ovoce
20:30 Alkehol

Štvrtok 8.6.2017

18:00 Wandererove Segry
19:15 Jan Kryl
20:30 Buty

text: Edo Kopček
foto: archív
Buty

DCRadio_promowandererove segry

Zakázaný ovoce

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky