NovinkyKam na koncert?

Fenomenálni Alexandrovci oslávia 85 rokov Tichou nocou

Legendárny armádny zbor z Ruskej federácie Alexandrovci oslavuje tento rok 85. výročie svojho založenia  a pri tejto príležitosti absolvuje veľkolepé turné, v rámci ktorého sa 5. decembra 2013 predstaví v STEEL Aréne v Košiciach. Exkluzívny koncert s názvom Tichá noc s Alexandrovcami ponúkne 120-minútovú šou s viac ako 220 umelcami.

Alexandrovcov založil v roku 1928 Alexander Alexandrov, autor sovietskej a dnes ruskej hymny. V tom čase mal súbor 12 členov, no postupne, ako sa rozrastali jeho rady k dvom stovkám, získavalo si toto fenomenálne zoskupenie spevákov, hudobníkov a tanečníkov uznanie po celom svete. Napr. počas II. svetovej vojny odspievali viac ako 1500 koncertov v poľných podmienkach na frontoch. „Hoci Alexandrovci nepôsobili vždy v ľahkej dobe a častokrát to mali zložité, ľudia ich vždy podržali. Počas 85 rokov sa medzi členmi zboru a ich fanúšikmi vytvorilo silné puto, ktoré sa pri každom koncerte mení na nezabudnuteľný zážitok,“ zdôraznil generálny riaditeľ STEEL Arény Igor Havrila.

Košické publikum sa môže sa tešiť na známe ruské skvosty Kaťuša, Kalinka, Donci – Molodci, či Šli vojaci. Repertoár Alexandrovcov však neobsahuje iba národné piesne. Pod zimomriavky na koži sa určite podpíšu Verdiho Zbor židov z Nabuka, Musorského Raschodilas, razguljalas, Meisnova Delilah a mnoho ďalších svetových melódii od jazzu cez rock až po modernú hudbu. „Moderátori uvádzajú Alexandrovcov po celom svete vetou – Spievali pre pápeža Jána Pavla II., rozplakali Georga Busha jr. a teraz zaspievajú Vám! O tomto súbore je známe, že jeho členmi sa môžu stať len najlepší z najlepších a túto kvalitu je na pódiu počuť, i vidieť, pretože dych nevyráža iba ohromujúca sila speváckeho zboru, ale aj dokonalosť tanečných choreografií,“ pripomenul I. Havrila.

Alexandrovci sú unikátni a vo svojom majstrovstve dokonalí. Playback je pre nich neprípustný a každé vystúpenie prežívajú s búrlivými vášňami, ako keby bolo ich posledné. Keďže koncert sa uskutoční niekoľko dní pred Vianocami, atmosféra najkrajších sviatkov v roku bude neprehliadnuteľná na každom kroku. „Pre naozaj dokonalý zážitok budú k dispozícii dve veľkoplošné obrazovky, ale to ani zďaleka nie je všetko, čo pripravujeme. Vrcholom večera bude v podaní Alexandrovcov, samozrejme, pieseň Tichá noc a sme si istí, že spievať ju nebudú iba ruskí majstri,“ dodal s úsmevom I. Havrila.

Pokiaľ sa rozhodnete urobiť si radosť už v októbri, môžete využiť akciu, kedy za tri zakúpené lístky dostanete štvrtý zdarma.

zdroj: Imrich Makó

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky