NovinkyKam na koncert?

Famózne medzinárodné trio predvedie elektrizujúci jazzový koncert v Bratislave!

Fanúšikovia jazzu pozor! Traja svetovo uznávaní hudobníci a zaroveň tri rôzne kultúry sa stretnú v hlavnom meste Slovenska! Medzinárodná formácia Leszeka Możdżera, Larsa Danielssona a Zohara Fresca predvedie 10. októbra 2013 v Bratislave koncert plný nádherných kompozícii, dokonalej improvizácie a elektrizujúcej energie!

Najväčší objav poľskej jazzovej scény posledného desaťročia Leszek Możdżer navštívi Bratislavu spolu so švédským kontrabasistom a violončelistom Larsom Danielssonom a izraelským perkusionistom Zoharom Frescom. 10.októbra 2013 v Koncertnom štúdiu RTVS na Mýtnej 1 v Bratislave predstaví medzinárodná formácia vzácnu kombináciu svojich najväčších predností! Leszek Możdżer predvedie svoj precizný pulz rytmických sekvencií, Lars Danielsson zasa temperamentný prejav a Zohar Fresco živelné improvizácie presytené orientálnymi motívmi. Multikultúrne hudobné trio má na konte tri úspešné CD a ich úplne nový album bude súčasťou koncertného  programu v Bratislave.

Leszek Mo+-d+-er_fot Przemek Krzakiewicz visavis_plMożdżer – Danielsson – Fresco pre mňa  predstavujú v súčasnosti jedno z najzaujímavejších jazzových zoskupení na svete. Nádherné hudobné plochy, precíznosť hry a melódie, ktoré vás vtiahnu do svojej atmosféry uchvátia priaznivcov  kvalitnej hudby.“ Uviedol Palo Maruščák, usporiadateľ koncertu z agentúry Dr. Horák.

Leszek Możdżer je vynikajúci pianista, všestranný muzikant obdarený výnimočnou hudobnou predstavivosťou. O jazz sa začal zaujímať až v poslednom ročníku Gdaňskej hudebnej akadémie, no veľmi skoro začal nahrávať a koncertovať s takými velikánmi ako Tomasz Stańko, Arthur Blythe, Billy Harper, Pat Metheny či Archie Shepp. Podieľal sa na nahrávkach vyše 100 platní a v jeho diskografii nájdu fanúšikovia jazzu rozmanité druhy participácií, či už autorských alebo interpretačných.

Príbeh medzinárodného hudobného tria sa začal v roku 2004 na medzinárodnom festivale Jazz na Starom Meste vo Varšave. Vtedy ešte pod názvom Dream Team vystúpili Możdżer – Danielsson – Fresco so svojim debutovým repertoárom, ktorý publikum a hudobní kritici prijali s obrovským nadšením. Vstupenky na koncert tejto svetovej jazzovej formácie za výnimočné ceny od 5 EUR do 10 EUR si môžu záujemci kúpiť v predajni Dr. Horák na Medenej ulici 19 v Bratislave, na www.drhorak.sk alebo v predajnej sieti ticketportal.

zdroj: Nora Krchňáková

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky