NovinkyKam na koncert?

EXKLUZÍVNE PREKVAPENIE OD SOFA SURFERS: ČO SI PRIPRAVILI PRE SLOVENSKÝCH FANÚŠIKOV?

Exkluzívny dvojkoncert 4-násobných držiteľov cien Radio_Head Awards 2014 – slovenskej skupiny Fallgrapp a legendárnej rakúskej formácie Sofa Surfers sa nezadržateľne blíži. Okrem nového singla Beyonder Girl prinesú Sofa Surfers svoj nový, čerstvo vydaný deviaty štúdiový album Scrambles, Anthems and Odysseys”, ktorý vyšiel len pred pár dňami – 23. októbra. To však stále nie je všetko, na čo sa môžu tešiť fanúšikovia, ktorí dorazia 10. decembra na koncert do bratislavského Majestic Music Clubu. Špečiálne pre slovenských fanúšikov Sofa Surfers posielajú videopozvánku na bratislavský koncert https://youtu.be/balpl2NpD9U. Večer bude výnimočný aj vďaka skupine Fallgrapp – pôjde o jej jediný full-live koncert v Bratislave do konca roka.

Beyonder Girl – videoklipová óda na pole-dance

Jeden z najúspešnejších rakúskych hudobných exportov súčasnosti Sofa Surfers sa vracia so svojím v poradí deviatym štúdiovým albumom. Scrambles, Anthems and Odysseys”, ktorý vychádza na CD, digitálne i vo forme exkluzívneho dvojvinylu. Pod originálny cover, ktorý spolu so skladbami na albume vytvára unikátny kompatný celok akejsi “akčnej hudobnej misie”, sa podpísal brazílsky grafický dizajnér Bruno Biazotto. Po tohtoročnom soundtracku Sofa Surfers k hollywoodskej snímke FOCUS, po následnom singli The Fixer a virálnom audio mixe Mongrel, a mesiac pred vydaním albumu, 24. septembra, sa dočkal releasu titulný singel albumu – Beyonder Girl https://goo.gl/E1pIyd. Skladba dostala vizuál v podobe videoklipu v hlavnej úlohe s tanečníčkou pole-dance a choreografkou Conny Aitzetmueller z tanečnej spoločnosti CAve25. Samotná kapela opisuje song ako “temné futuristické r´n´b v kontraste s beatmi, pripomínajúcimi počiatky rapu a breakdance”.

Exkluzívna videoprojekcia TIMA NOVOTNEHO v Bratislave

Jednou zo špecifických charakteristík Sofa Surfers je hĺbkové prepojenie hudby s vizuálnou zložkou, vďaka čomu zvuk a obraz tvoria pôsobivý kompaktný celok. Dôkazom toho, že vystúpenia Sofa Surfers nie sú obyčajným koncertom, ale prepracovanou multimediálnou šou, je fakt, že videoprojekciu k novej koncertnej šou pre nich na mieru tvorí ich dvorný spolupracovník Timo Novotny. Uznávaný režisér rakúskeho pôvodu zaujal v roku 2012 filmom Trains Of Thoughtskritikmi vysoko oceneným dokumentom z prostredia metra veľkomiest New York, Los Angeles, Tokyo, Hongkong a Moskva, ktorý mal premiéru na Medzinárodnom Filmovom Festivale Karlove Vary. Úspešný dokumentarista je jedným z dvorných režisérov Sofa Surfers, aj vďaka tomu je jeho obľúbená rakúska hudobná legenda podpísaná pod väčšinou jeho filmových projektov. Vzhľadom na nadšené recenzie a kritiky Novotneho tvorby, je jeho vizuál ku koncertu Sofa Surfers bezpochyby veľkým, ak nie rovnocenným lákadlom ako samotná hudobná šou. Fanúšikovia Sofa Surfers sa môžu už tradične tešiť na ich pravidelne hosťujúceho speváka Mani Obeya, ktorý sa po sérii multimediálnych projektov v New Yorku a Londýne usadil vo Viedni.

Vybrali si FALLGRAPP

Ako domácu hviezdu, ktorá zahrá vlastný koncert v ten istý večer, si Sofa Surfers spomedzi slovenských umelcov vybrali formáciu Fallgrapp, ktorá v posledných rokoch zaujala svojským hudobným rukopisom v singloch I.N.A či Vlasy. Skupina naposledy upútala remixom skladby Duch mesta pre Janu Kirschner, ku ktorému sa točil aj videoklip – ten bude mať premiéru už čoskoro. Stálica našej alternatívnej scény si pre fanúšikov na koncert chystá novinky, ktoré sa na jej debutovom albume nenachádzali.

Vstupenky na podujatie sú v predaji exkluzívne cez Predpredaj.sk: http://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/4227/sofa-surfers–fallgrapp-. Hudbu Sofa Surfers, viac informácií o koncerte a súťaže o vstupenky fanúšikovia nájdu vo vysielaní Rádia_FM.

O SOFA SURFERS

Rakúski rodáci (Wolfgang Schlögl, Markus Kienzl, Wolfgang Frisch a Michael Holzgruber) oficiálne vstúpili na scénu v roku 1997, teda pred 18timi rokmi, albumovou prvotinou „Transit“. Odvtedy vydali ďalších sedem albumov, pri čom releasy prinášajú s takmer dokonalou pravidelnosťou, zväčša každé 2-3 roky. Veľký rozruch spôsobili rovnomenným LP Sofa Surfers, ktorý vyšiel v roku 2005 a na ktorom hosťoval charizmatický spevák Mani Obeya. Ten svojím jedinečným prejavom vdýchol život aj ich aktuálnemu singlu Fixer. „Táto skladba je jednoducho o opravení čohokoľvek, čo sa pokazí,“ vysvetľuje skupina na margo aktuálneho singla. „Je o tom, že keď nič nevychádza, treba mať plán B. O pocite bezpečia, keď je nablízku niekto, kto vie všetko to pokazené opraviť! O niekom, kto je tu vždy, keď sa svet celý rozpadne. Fixer – vždy sa na neho môžeš spoľahnúť.“

Viac info: www.sofasurfers.info/ |  www.facebook.com/SofaSurfers |   www.miooow.com/artists/live-artists/sofa-surfers  | www.facebook.com/events/710755042385951/

zdroj: Adriána Čahojová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky