NovinkyPredstavujemeKam na koncert?

Existence of The Screaming Brains Tour 2010!

V októbri zasiahne 7 slovenských klubov „metalový triumvirát“, ktorý zoskenuje mozgy metalovej verejnosti.

V prvej línii bude nasadená kapela BRAINSCAN. Banskobystrická alternatívno–metalová skupina oslávila pred nedávnom druhý rok svojej existencie. Má na konte viac ako 90 koncertov a promo EP SCAN MY BRAIN. Po úspešnej letnej festivalovej sezóne dokončuje Brainscan materiál na debutové CD, ktoré vyjde pod hlavičkou GOTHOOM PRODUCTIONS. Rozrástol sa aj počet členov o druhého gitaristu Briana B., známeho z kapiel Baron Blade či HT.

Ako špeciálni hostia sa na turné predstavia dve české kapely. Crossover-metalcorová litoměřická úderka EXISTENCE, ktorá už od roku 1993 brázdi vody európskych klubov. Na konte má desiatky klubových a festivalových koncertov (napr. Basinfire Fest, Benátská noc, Dynamo North Power Jam, Třinec, Trutnov). Po dobu svojej existencie prešla mnohými personálnymi zmenami a nová zostava bude mať určite ambíciu potvrdiť svoje kvality.

Druhým hosťom sú hardcore-metaloví borci z Českej Lípy, SCREAM OF THE LAMBS. Od roku 2007 toho stihli pomerne dosť: vydať debutové CD s názvom Messiah symphony, natočiť videoklip k skladbe Lambs, zahrať si v seriáli Černá sanitka, absolvovať mini tour po Taliansku a Slovensku, či predskakovať americkej hardcorovej legende Pro-Pain. Ich hudba znie aj na kompilácii „Hudba 100% mužů aneb nashledanou v lepších časech“ – svojráznom spracovaní piesní Osvobozeného divadla Voskovce a Wericha.

V každom meste bude vystupovať s trojicou kapiel aj domáca kapela. Návštevníci sa môžu tešiť na naozaj kvalitné kapely ako: HECATE, RUST2DUST, HEAD2DOWN, COLDBLOODED, ABOWE, SABOTAGE, KNOW WAY a THE SHED.

15.10.2010 Banská Bystrica, Klub 77, Existence/CZ/, Scream of the Lambs/CZ/ + HECATE
16.10.2010 Rimavská Sobota, MM City Club, Existence/CZ/, Scream of the lambs/CZ/ + KNOW WAY
22.10.2010 Topolčany, Olympia, Existence/CZ/, Scream of the Lambs/CZ/ + HEAD2DOWN
23.10.2010 Bratislava, Randal Club, Existence/CZ/, Scream of the Lambs/CZ/ + RUST2DUST
27.10.2010 Žilina, Smerr Pub, Existence/CZ/, Scream of the Lambs/CZ/ + ABOWE + SABOTAGE
29.10.2010 Zvolen, Music Rock Cafe, Existence/CZ/, Scream of the Lambs/CZ/ + THE SHED
30.10.2010 Bánovce n. Bebravou, Atari club, Existence/CZ/, Scream of the Lambs/CZ/ + COLDBLOODED

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky