LiveNovinky

Eurodance je späť. Virtuálny FVLCRVM v novom klipe búra ďalší stereotyp

Eifel 65 – Blue, Haddaway – What Is Love, či Darude – Sandstorm. Málo žánrov vyvoláva dodnes toľko zmiešaných reakcií. Nie je to ale prvýkrát, kedy slovenský interpret FLVCRVM čerpal inšpiráciu zo zaprášených nahrávok 90tych rokov. A nikto to s prelínaním dávneho a súčasného nevie lepšie, čoho dôkazom je chytľavá novinka s retrofuturistickým videom s názvom “X-tacy”.

Videoklip k X-tacy by pokojne mohol byť intro ku konzolovej hre. Je vytvorený v hernom engine v spolupráci s českou virtuálnou interpretkou NIVVA, ktorá už dlhší čas vystupuje online aj koncertuje naživo len vo svojej 3D verzii. V rovnakej verzii si tentokrát odtancoval FVLCRVM v nablýskanom vesmírnom outfite svoje tančeky pomocou “motion capture” obleku. 

“Som relevantný?” začína text ako vytrhnutý z denníka introverta. Celá skladba sa vtipne nesie v téme slepej oddanosti a naivity. Tú dopĺňa interpretov priškrtený hlas a aranžmány, kde sa prirodzene prelínajú zvuky z rôznych dekád.

FVLCRVM v máji vyráža prvýkrát na špeciálne audiovizuálne turné. Nedávno úspešne predstavil prvý vizuál jeho scény. Tá stojí na svetelnom dizajne navrhnutom Jozefom Čabom s polopriehľadnou projekciou, ktorej obsahom je FVLCRVM aj sám autorom. Sľubuje nové skladby, ako klubové, tak aj spievané a hrané.

Dátumy FVLCRVM AV Tour 2022:

13.05 Košice, Tabačka
14.05 Prešov, Wave
18.05 Budapešť, Turbina
19.05 Brno, Fléda
20.05 Praha, Meet Factory
21.05 Záhreb, KSET
02.06 Bratislava, Nová Cvernovka

redakciu informoval Štefan Kráľovič
foto:

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Live