Novinky

Edo Klena pozýva singlom Vlk a Pes na koncert, ktorý bude súčasťou novej hudobnej relácie Na šnúre

Prešovský hudobník Edo Klena predstavil zo svojho aktuálneho albumu Duša prostredníctvom videoklipu ďalší singel s názvom Vlk a Pes. Videoklip vznikol zo záberov z krstného koncertu v Stromoradí, kde Edo Klena odohrá v stredu 15. februára koncert aj s pozvanými hosťami, ktorý bude súčasťou novej hudobnej relácie Na Šnúre.

“Pesnička vlk a pes je o starej bájke a všetkom, čo je základný rozpor medzi dvomi spôsobmi života – buď si síce slobodný, ale nesie to svoje útrapy a neistoty alebo uprednostníš tzv. istoty, ale už nie si slobodný . Ide o to, čomu dáš prednosť. Je to jednoduchá metafora, vlk a pes sú toho ukážkovým príkladom, kde psy sú dnes maznáčikovia, ale keď sa stratia, tak končia zle, vlci netušia nič o plnej miske každé ráno, ale v divokom svete vedia prežiť. Ľudia sú na tom tak isto, čím lepšie sa máme, tým menej sme schopní prežiť ťažké časy. Aké máme hodnoty, čo si vyberieme, do akej miery sme slobodní, či o tom ľudia premýšľajú, a všetko vedia spraviť pre to, aby boli slobodní, alebo preto, aby sme neboli vôbec slobodní, pretože peniaze sú v tomto dosť limitujúca záležitosť,” hovorí o pesničke Edo Klena.

Vlk a pes naspieval Klena na albume Duša, ktorý obsahuje jedenásť piesní, spoločne s Nanym Hudákom. Videoklip, ktorý k pesničke vznikol, je záznamom z minuloročného koncertu v Stromoradí. 15. februára sa Edo Klena do klubu vráti aj s viacerými hosťami, s ktorými odohrá špeciálny klubový koncert. 

Okrem toho, že si návštevníci koncertu budú môcť vychutnať hudobné majstrovstvo Eda Klenu, ktorý sa počas večera ukáže v rôznych podobách, či už bude na pódiu sám s gitarou alebo sa k nemu pridajú trúbkar Tomáš Vojcovič, trombónista Jozef „Miki“ Mičko, saxofonista Ján Višňovský, bubeník Adam Kaščák, basgitarista Jozef Marcin a gitarista Lukáš Valkučák, vznikne z vystúpenia live záznam pre účely vzniku novej hudobnej relácie Na šnúre. 

„Privítal som tú možnosť, že by som koncert spravil presne tak, ako fungujem už celé roky. Môžem ísť hrať sám pre subtílne publikum, môžem ísť hrať s Lukášom (gitara) alebo Jankom Višňovským alebo Tomášom Vojcovičom, čiže s hráčmi na dychové nástroje, ako trio, alebo môžem ísť ako rocková kapela vo štvorici, prípadne band, ktorý má aj malú dychovú sekciu. Toto všetko mi môj repertoár umožňuje a hlavne moje kamarátstva a dobré vzťahy s muzikantmi. Presne takto chcem poňať aj tento koncert. Začnem sám, niekto sa pridá a obmení sa zostava. Sú to moji spoluhráči, kamaráti, ale sú už moji hostia, lebo nechcem, ani som nechcel byť Edo Klena skupina alebo Edo Klena pesničkár, v tom je variabilita a univerzálnosť a to je obrovské plus,” pozýva na hudobník na stredajšie vystúpenie.

Známy je už aj zoznam pesničiek, ktoré Edo Klena odohrá. Podľa vlastných slov nepôjde do minulosti. Naopak, bude to aktuálny Edo Klena, ktorý so svojimi hosťami odohrá pesničky najmä z albumov Duša a predošlej nahrávky Vata. “A odznejú aj piesne, ktoré ešte nevyšli, čiže úplné novinky.“

Návštevníci koncertu sa zároveň stanú súčasťou hudobnej relácie, pretože jej tvorcovia chcú dostať na televízne obrazovky atmosféru živého klubového koncertu. Po koncerte vznikne tiež rozhovor, ktorý s Edom Klenom spravia moderátori relácie Oliver Rehák z Denníka N a Viera Ráczová z Rádia_FM. Relácia, ktorú vyrába Asociácia hudobných klubov Slovenska pre RTVS sa dostane na obrazovky čoskoro a jej tvorcovia onedlho zverejnia o relácii viac informácií.

Najbližšie termíny klubových koncertov a nahrávania relácie Na šnúre:
15.2. Edo Klena a Hostia, Stromoradie, Prešov (koncert spojený s nahrávaním novej hudobnej relácie Na Šnúre)
16.2. Hrdza, Stromoradie, Prešov (klubový koncert spojený s nahrávaním novej hudobnej relácie Na Šnúre)
22.2. Jerguš Oravec, Piano, Trenčín (klubový koncert spojený s nahrávaním novej hudobnej relácie Na Šnúre)
viac info: Piano club event
23.2. Lash & Grey, Blue Note, Nové Mesto nad Váhom (klubový koncert spojený s nahrávaním novej hudobnej relácie Na Šnúre)
viac info: Blue Note event
27.5. Darkness Positive, Smer Klub 77, Žilina (klubový koncert spojený s nahrávaním novej hudobnej relácie Na Šnúre)

text: Edo Kopček
foto: Edo Klena archív

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky