NovinkyKam na koncert?

DrinkIn Fest oslávi fenomén Prešova – Slovenský Seattle

Začiatok júna bude v Prešove patriť domácim úspešným kapelám, ale aj novým zoskupeniam. Na svoje si 2.júna prídu fanúšikovia skupín Komajota, Peha, Chiki liki tu-a, Mloci, Sunlips a Papyllon.  Drink In Fest je jednodňové podujatie spriatelených hudobných skupín, ktoré sa podieľajú na fenoméne prešovskej hudobnej scény a spolupracujú na niekoľkých metroch štvorcových. Ich centrom je novovzniknuté nahrávacie štúdio Umpax s bohatou tradíciou, ktoré sa nachádza len niekoľko metrov od podniku Drink In, v ktorom  sa stretávajú medzi skúškami a nahrávaním hudobníci a ich priatelia.

 „Prešovským vzduchom bude opäť znieť prešovská muzika,“ teší sa bubeník Pehy Martin Migaš, ktorý stojí za zrodom skupín IMT Smile a Peha. DrinkIn Fest sa zaradí medzi malé open air podujatia na východe Slovenska. Vznikol z chuti hrať a baviť sa s priateľmi. „Chodíme sem na kávu, všetci sa pohybujeme okolo štúdia Umpax a práve tu vznikol nápad na náš spoločný koncert. Náš dvorný zvukár Slavo Tokár a kamarát Peťo Migaš, ktorý roky podporuje prešovskú scénu mali ešte v januári vymyslené samostatné koncerty. Jeden pre Pehu a ďalší pre Komajotu. Už v zárodku ich však spájala jedna vec. Všetci sa poznáme, stretávame a tešíme z dobrej muziky,“ spomína Stano Čorej z Komajoty, ktorý sa ujal organizácie festivalu.

Pozri tiež: Sme Papyllon a dúfame, že sa vám to bude páčiť

Šikovných ľudí sa našlo v okolí veľa a každý priložil ruku k dielu. „Je to radosť a česť prispieť svojou troškou k myšlienke fenoménu „Prešov – Slovenský Seattle“ prostredníctvom pohodovej akcie akou bude DrinkIn Fest. Skupiny, ktoré vystúpia na tomto podujatí, majú obrovský podiel na tomto prívlastku a preto sa všetci tešíme na priateľskú atmosféru,“ dodáva spoluorganizátor Peter Migaš, známy aj ako DJ Overhaul z Back2Love.

Fenomén pokračuje

Podujatie spája skúsené skupiny z Prešova s mladými kapelami, ktoré majú čo povedať. „Sunlips už fungujú na našej scéne od roku 2008, ale Papyllon je čerstvý vietor, ktorý veje Prešovom a neznie ako žiadna iná skupina z týchto končín. Scéna žije ďalej, vyvíja sa a to je dobré,“ hovorí spoluorganizátor Edo Kopček. Legendou v programe bude prešovská dobrodružná skupina Mloci, ktorá je podľa pamätníkov prvou prešovskou skupinou, ktorá začala koncertovať s vlastnými skladbami.

Komajota, Peha a Chiki Liki Tu-A sa stretli pod jednou strechou. Ich centrom je nahrávacie štúdio UMPAX, ktoré vzniklo na základoch dvoch nahrávacích štúdií. Prvým je štúdio Perina, za ktorým od deväťdesiatych rokov stál Martin Migaš (ex IMT Smile, Peha). Po zmene priestorov sa stal susedom štúdia Komajoty a prišiel logický ťah. Muzikanti spojili sily a vybudovali nové a lepšie štúdio.

DrinkIn Fest sa uskutoční 2.júna 2012 na Okružnej ulici v Prešove, na parkovisku pred podnikom DrinkIn. Lístky stoja v predpredaji 4 eurá, zakúpiť si ich môžete priamo v podniku. Na mieste bude vstupenka stáť 5 eur. Podujatie bude trvať od 15:30 do 22:00. Počas koncertu vystúpia skupiny Komajota, Peha, Chiki Liki Tu-A, Mloci, Sunlips a Papyllon. Kapacita priestoru je limitovaná pre 500 ľudí.

.

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky