Novinky

DOMÁCE TALENTY NA BAŽANT POHODE

Na letnom multikultúrnom festivale Bažant Pohoda nemôžu už tradične chýbať ani mladé slovenské kapely, pre ktoré je účasť na tomto podujatí šancou predviesť sa širšiemu okruhu publika.

„Páči sa mi, keď sa na festivale stretávajú ´zabehané´ mená s mladíkmi a menej známymi umelcami. Som is istý, že to obohacuje obe strany, konfrontácia je motivujúca a posúva celú scénu dopredu. A aj ako návštevníka iných festivalov ma vždy baví dobrodružstvo objavovania nových hudobných skvostov,“ hovorí riaditeľ festivalu Michal Kaščák.

 

Prvou domácou potvrdenou skupinou je kvarteto Got Blue Balls, v ktorom sa stretli muzikanti zo Stredného Slovenska, inšpirovaní kalifornským rock´n´rollom. Aj na sociálnych sieťach si vtipne udávajú ako domovské mesto Sliač – Los Angeles. Kapela má za sebou množstvo klubových koncertov a z ich dravého prejavu je to aj poriadne cítiť.

 

K rock´n´rollu má blízko aj bratislavská skupina The Cellmates. Traja sympaťáci hrajú klasické rockabilly v modernom šate, inšpirované Elvisom či Buddy Hollym v zložení gitara, bicie a klasická basa a okrem legendárnych hitov skladajú aj vlastné piesne. A najviac im pristane koncertné pódium. „Presvedčili sme sa o tom na vlastnej koži, chalani dokázali rozprúdiť parádnu zábavu, roztancovali úplne celú sálu,“ pochvaľuje si tancovačku produkčná Agentúry Pohoda Jana Polnischová.

 

Ďalším nováčikom na Bažant Pohode bude zoskupenie Dirty Disco Rockers, jedna z množstva kapiel, ktoré do Agentúry Pohoda zaslali svoje nahrávky. EP Lifemess je skutočne zaujímavé dielo, hudba ťažko zaraditeľná do nejakej krabičky. Nitrianska pätica tvorí pestrý mix od funku, rocku, psychedélie cez elektroniku až po drum’n’bass, v ktorom sú vokály len doplnkom, rovnako, ako zaujímavá vizualizácia živých koncertov – hlavná je pôsobivá a na slovenské pomery výnimočná atmosféra.

 

Z Trnavy zase pochádza základ skupiny Nourish my fame, ktorých singel Love Apple zaujal na vlnách Rádia_FM. Kapela na čele so speváčkou Audrey Csanadi vydala len prednedávnom svoj debutový album Nauta, oscilujúci na hrane trip hopu a down tempa, s príjemným spojením elektroniky, swingu a jazzu.

 

 

 

K nováčikom na hudobnej scéne určite pribudnú aj ostrieľané mená slovenskej scény, organizátori festivalu do dnešného dňa potvrdili 30 účinkujúcich, medzi inými Mobyho, Portishead, Public Image Limited s legendárnym Johnom Lydonom, worldmusicovské perly Beirut, Staff Benda Bilili, Kroke, Balkan Brass Battle či Tonyho Allena, príjemnú skupinu Junip s frontmanom José Gonzálezom, britské nádeje We have band a Florrie, či české stálice Dana Bártu a Vladimíra Mišíka.

Festival sa uskutoční 7., 8. a 9. júla 2011 na trenčianskom letisku a už v prvej fáze predpredaja zaznamenal rekordné čísla, keď už v polovici januára bolo predaných vyše 10 tisíc permanentiek.

 

Aktuálne informácie z príprav festivalu nájdete na www.pohodafestival.sk.

 

Autor: Mário Gešvantner

Zdroj: Agentúra Pohoda

Foto: Archív

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky