Novinky

Dokumentárny film o frontmanovi Nirvany bude mať svoj soundtrack!

Na medzinárodnom filmovom festivale Sundance mal tento rok premiéru dokument o životnej ceste Kurta Cobaina, frontmana legendárnej grungeovej kapely Nirvana. Film pomenovaný Kurt Cobain: Montage of Heck, ktorý režíroval Brett Morgen a spoluprodukovala Cobainova dcéra Frances Bean, sa v priebehu novembra dočká aj svojho soundtracku!

Ten vyjde pod názvom Kurt Cobain – Montage Of Heck: The Home Recordings a bude dostupný okrem digitálu aj na CD, vinyle a deluxe komplete obsahujúcom dva disky. Pôjde o jeden z najraritnejších materiálov pre milovníkov Kurta Cobaina, nakoľko jeho základ tvoria záznamy raných a nespracovaných kazetových nahrávok, ktoré Kurt nahral ešte sám

Už tieto informácie robia z tohto titulu totálny unikát, avšak autori sa pokúsili ísť ešte viac do hĺbky a poodkrývajú aj Cobainov kreatívny proces skladania – od krátkych hudobných nápadov, ukážok rôznych piesní a krátkych demáčov až po hudobné experimenty a časti songov či textov, ktoré následne v rôznych formách môžeme nájsť aj na albumoch kapely Nirvana.

Základná verzia soundtracku, ktorý vyjde 13. novembra, bude obsahovať trinásť piesní. Rovnaký počet ich prinesie aj vinyl, ktorý sa však bude dať zohnať až o tri týždne neskôr. Tieto nosiče budú obsahovať nahrávky Kurta Cobaina, ktoré si spevák zaznamenával na svoj kazeťák počas svojich hudobných začiatkov. Deluxe verzia albumu Kurt Cobain – Montage Of Heck: The Home Recordings, ktorá bude pozostávať z celkom 31 položiek, bude obsahovať, okrem niektorých kompletných piesní a demonahrávok, ktoré boli prezentované už vo vyššie spomínanom dokumente, taktiež aj Cobainovo hovorené slovo.

Kurt Cobain_Cover_MontageOfHeck-TheHomeRecordings_Standard_webSoundtrack Kurt Cobain – Montage Of Heck: The Home Recordings jedinečným spôsobom kombinuje všetko, po čom fanúšikovia túžili – získať od svojho obľúbeného interpreta, ktorého život skončil príliš skoro, raritný materiál a zároveň dostať šancu spoznať svoj idol z kreatívnej stránky. A to navyše v čase, kedy sa ešte len formovala jeho následná hudobná dráha.

Novinku Kurt Cobain – Montage Of Heck: The Home Recordings, ktorá vychádza už 13. novembra pod hlavičkou Universal Music, by ste si určite nemali nechať ujsť!

http://www.nirvana.com
https://www.facebook.com/Nirvana

zdroj: Dominika Dirgasová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky