Novinky

Do stredu obrazu nového klipu Magické triky kapely Ôk sa nepozerajte

Juraj Staviarsky pripravil kolekciu desiatich nových piesní pre svoj rock’n’rollový projekt Ôk a zverejnil prvý singel Magické triky z pripravovaného albumu Skvost, ktorý vyjde na Valentína.

„Bude to veselý album, žiadna temná tématika, ako tomu bolo pri našej kapele Fúzy Múzy. Avšak moje alter ego kabátnika ostáva.“ Album ponúkne desať nových autorských skladieb so slovenskými textami.

Magické triky vznikli ako posledná skladba pre nový album. Je inšpirovaná tvrdou gitarovou muzikou a v texte ponúka „poviedkový“ príbeh, v ktorom sa spevák ako kúzelník chce dostať do Las Vegas a obrať kasíno o peniaze. „Dokonca mám už aj letenku, lenže v poslednej chvíli mi v tom zabráni  moja žena, ktorá mi letenku ukryje. Takže musím robiť magické triky iba cez internet. Ako to dopadne, sa dozviete v klipe,“ hovorí Juraj Staviarsky.

K pesničke vznikol jednoduchý, ale hypnotizujúci klip. „A to doslova. Ak sa budete pozerať do stredu obrazu, po chvíli uvidíte rozmazane a budete z toho mať  hypnotické pocity.“ 

V klipe hrá celá kapela v zložení Juraj Staviarsky (spev, basgitara), Barbora Petrášová (klávesy), Martin Mušinka (gitara) a Peter Gališin (bicie).

„Myslím si, že skladba Magické triky najviac reprezentuje celý album – svojou magickou tématikou, temperamentným prejavom a príbehom s nadhľadom. Je to tvrdšia skladba, pripomína mi kapely ako Rage Against the Machine alebo Royal Blood,“ priznáva líder kapely.

Názov Ôk odkazuje na Oko, ktorým Juraj pozoruje svet a jeho pozorovania sa premietajú do textov jednotlivých piesní. Vystihuje to aj ich logo – prevratený názov kapely, ktorý vyzerá ako postavička s jedným veľkým okom. 

Nový album Skvost vyjde 14. februára a bude obsahovať desať skladieb. Kapela ho nahrávala v domácom štúdiu Juraja Staviarskeho. Mix a master zvuku robil Richard Rác (gitarista kapely Papyllon).

Skupina už naplánovala krstný koncert v prešovskom hudobnom klube Stromoradie, ktorý sa uskutoční 16. marca. Hosťom večera bude kapela Detox of a Pony.

text: Edo Kopček
foto: Adam Priščák

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky