NovinkyKam na koncert?

Do Bratislavy príde Johnny Rotten a jeho P.I.L.

Ako frontman Sex Pistols zmenil spôsob, ako dnes vnímame hudbu, a ovplyvnil celé generácie muzikantov. Po rozpade Sex Pistols založil Public Image Limited a v máji ich privedie do Bratislavy. Johnny Rotten alias John Lydon, jedna z najvplyvnejších osobností hudobného sveta, vystúpi po prvýkrát v Bratislave 17. mája 2016. Koncert sa uskutoční v klube MMC a predpredaj sa začína na stránke www.orepole.sk v pondelok 18. januára.

Public Image Limited (P.I.L.) vyrážajú v máji na európske turné, ktoré sa začína v španielskej Valencii a končí v Charkove na Ukrajine. Koncert bude mixom ich najväčších hitov ako Rise alebo Public Image a materiálu z ich posledných dvoch albumov – This is PiL (2012) a What the World Needs Now (2015).

Na rozdiel od niektorých iných legendárnych kapiel, ktoré zvyknú žiť len zo zašlej slávy, P.I.L. podľa renomovaných hudobných publicistov zrejú ako víno. Väčšina ich koncertov v roku 2015 bola vypredaná a podľa recenzií išlo o najvydarenejšie koncerty, aké kedy kapela odohrala.

Public Image Limited majú na konte 10 radových albumov. Debutovali v roku 1978 s LP First Issue, ôsmy album That What Is Not z roku 1992 bol nadlho ich posledným. Nasledovala sedemnásťročná prestávka a v roku 2009 prekvapivý návrat na pódiá a neskôr opäť aj do štúdia.

V roku 2012 sa P.I.L. vrátili vo veľkom štýle oceňovaným albumom This is PiL, a v septembri minulého roku pridali zatiaľ posledný, desiaty album What the World Needs Now, ktorý je podľa The Guardian ešte lepší ako jeho predchodca. Renomovaný britský denník chváli najmä Lydonov hlasový prejav: „kričí, pľuje, tíško si pospevuje, v zápätí opäť reve, dusí sa a šepká, to všetko s rovnakým nasadením,“ píše The Guardian.

„Nemyslím si, že to, čo svet potrebuje, je Donald Trump. Veď to je úplný cvok!“ odpovedal John Lydon, keď sa ho nedávno pýtal magazín Rolling Stone na názov aktuálneho albumu (v preklade „Čo dnes svet potrebuje“). „Na rozdiel od všetkých, ktorí sa vymedzujú voči všetkým ostatným, a každého zabíjajú, pretože je iný, ja vidím svet úplne odlišne. Rozdiely medzi nami sú to, čo nás robia kompletnými, a nie naopak,“ hovorí Lydon.

zdroj: Tomáš Tauber

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky