NovinkyKam na koncert?

Discoballs oslávi prvú dekádu na scéne

Pražská ska/soul/punková kapela Discoballs má za sebou 10 rokov existencie a to je viac než pádny dôvod k poriadnej oslave. Na narodeninovom koncerte, ktorý prebehne 10. júna v pražskom Rock Café sa môžete tešiť na celú radu hostí z radov bývalých členov kapely, ale tiež špeciálny support v podobe skapunkových Drunken Boomerang, ktorí sa dali dohromady po viac ako 6 rokoch nečinnosti iba pre tuto príležitosť. Celý večierok potom rozhýbe pražská ska/rocksteady parta Larika.

Je tomu opravdu tak, Discoballs, pražská ska/soul/punková kapela završuje prvú dekádu svojho pôsobenia na českej hudobnej scéne signifikantne, tam, kde to všetko pred 10 rokmi začalo, teda v pražskom klube Rock Café, kde prvý krát vystúpili ako support Fast Food Orchestra. Pre jedinečný narodeninový večierok si okrem píšťaliek, srandovných klobúčkov, torty a more šampanského pripravili i mnoho ďalšieho. Behom špeciálneho playlistu sa na pódiu objavia hostia z radov bývalých členov, ktorí sa za dobu pôsobenia kapely vystriedali na všemožných postoch. Ako support sa potom postaví iba pre tuto príležitosť reinkarnovaná skapunková kapela Drunken Boomerang, ktorá vystúpí po celých 8 rokoch od svojho rozpadu (pred 6 rokmi sa objavili na krste albumu Rise and Shine).

Celý večierok potom rozhýbu na vlnách reggae a rocksteady Larika s tromi krásnymi speváčkami v čele.

Discoballs behom svojho desaťročného pôsobenia odohrali cez 500 koncertov v Česku a zahraničí. Často sa vracajú do Nemecka, Poľska, Slovinska či Rakúska. Na jeseň 2010 absolvovali veľmi úspešné 14denné turné po Balkánskom poloostrove a v roku 2014 podnikli cestu do Moskvy. Od roku 2013 často vystupujú v Nemecku pod bookingom 4ward Booking Agency. Zahrali si s hviezdami svojho žánru, ako sú Ska-P, Talco, Reel Big Fish, The Valkyrians, Skarface, Random Hand, Neville Staple (The Specials), The Toasters nebo Big D and the Kids Table.

Na konte majú 3 dlhohrajúce dosky – DiscoVery Channel (2008), Rise and Shine (2010) a Dance like Nobody’s Watching (2014)

Discoballs – Oslava 10. Narodenín + support Drunken Boomerang, Larika

10. júna 2016
Praha, Rock Café
štart: 20:00
Predpredaj v sieti GoOut: 125,-
http://bit.ly/discoballs10letlistky

FB Event: https://www.facebook.com/events/1665728127013848/
WEB:www.discoballs.cz
FB: https://www.facebook.com/DiscoballsCZ/

zdroj: Vít Černík

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky