Novinky

Deň detí v Maríne: Na benefičnom koncerte vystúpili Zuzana Mikulcová a Marián Greksa

Benefičný koncert sa v špecializovanom liečebnom zariadení v Kováčovej konal symbolicky 1. júna 2021. Za celodenným programom dali koncertnú bodku Zuzana Mikulcová a Marián Greksa.  

Špecializované liečebné zariadenie Marína, š.p. v Kováčovej zorganizovalo v spolupráci s Občianskym združením Milan Štefánik svoj prvý tohtoročný benefičný koncert. Počas celého dňa bol pripravený bohatý sprievodný program s vyvrcholením počas koncertov, na ktoré sa všetci mimoriadne tešili. Predsa len počas pandémie platili prísne pravidlá, preto si detskí pacienti o to viac užívali každú minútu tohto podujatia.

„Bolo to ťažké obdobie. Pacienti sa cítili stiesnene, ale každý deň sme sa snažili vytvoriť im tie najlepšie podmienky a pobyt sme im spríjemňovali rôznymi aktivitami. Síce neboli povolené individuálne vychádzky, naďalej sme však spoločne žili aktívne. V tom zlom sme našli aj radosť z toho, že sa medzi sebou pacienti ešte viac zomkli, vytvorili partie a vzájomne sa podporovali. No a odkedy sa uvoľnili prísne opatrenia, tešíme sa z dobrej energie, ktorá tu je a tiež sa tešíme na dnešný koncert. Samozrejme naďalej sa správame zodpovedne a nepoľavujeme v dodržiavaní odporúčaných opatrení,“ dodala Mgr. art. Katka Beličová. 

Marián Greksa
Copyright: Igor Frimmel

« z 6 »

Pred koncertom sa deťom v kinosále prihovoril moderátor Pavol Gubáň, ktorý je nositeľom dobrej nálady v Maríne už niekoľko rokov. Organizátori benefičného koncertu, riaditeľov zariadenia MUDr. Vladímír Čavoj a Milan Štefánikov v príhovore zdôraznili, ako veľmi sú radi, že sa mohol koncert po dlhých týždňoch izolácie uskutočniť.

Pozvanie zahrať a zaspievať na tomto benefičnom koncerte prijala víťazka súťaže Nové tváre slovenského jazzu a finalistka Hlasu Česko Slovenska, speváčka Zuzana Mikulcová, ktorá pre Marínu nehrala prvýkrát. Svojimi piesňami, ktoré si sama skladá a píše, čarom osobnosti, spevom a muzikantskou zručnosťou, potešila malých, aj veľkých. Z pódia zazneli piesne z albumu Fúzie aj hit od Richarda Müllera „Cigaretka na dva ťahy“. 

A čo robila speváčka počas dlhého obdobia nekoncertovania? Ako väčšina hudobníkov tiež tvorila nové piesne pre pripravovaný tretí album. „Mám veľkú radosť, že som mohla byť opäť súčasťou dobrej atmosféry, ktorá tu je. Práca ľudí v Maríne je veľmi zmysluplná a ak môžem priniesť kúsok radosti a pozitívnej energie aj ja, tak vždy veľmi rada prídem,“ odpovedala Zuzana Mikulcová. 

Ďalším hosťom podujatia bola Monika Ponická, zo spoločnosti SPIG, ktorá sa špecializuje na pomôcky pre hendikepovaných a je zároveň vydavateľom časopisu Inak Obdarení. Jeho obsah tvorí mnoho rád a užitočných informácií ohľadom uľahčenia každodenných aktivít v starostlivosti o osoby s telesným postihnutím v domácom prostredí. 

S veľkou radosťou prijalo publikom aj posledného hosťa – hudobníka a speváka Mariána Greksu s jeho doprovodom. Ani on nevystúpil v Kováčovej prvýkrát a opäť si všetci užili skladby ako „Amerika, Afrika“  z albumu Demikát, „Hey  Jude“ od The Beatles, či poslednú pieseň koncertu „Proměny“ z repertoáru českej kapely Čechomor. „To, že tu dnes hrám, je trošku aj náhoda, ale vždy rád prijmem pozvanie. Detičky, ale aj rodičia v Maríne sú veľmi zlatí a trošku ma mrzí, že nehrám ešte viac slovenských a českých pesničiek, aby mi mohli viac rozumieť. Ale publikum je tu vždy veľmi vďačné, z čoho sa teším,“ uviedol Marián Greksa, ktorý prezradil, že pripravuje hneď dva nové albumy.   

text: Soňa Šurinová
foto: Igor Frimmel a Milan Maršalka

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky