NovinkyKam na koncert?

Death sa vracajú pripomenúť Chucka Schuldinera, sľubujú prierez kompletnou diskografiou

Do Európy sa na jar vracia Death DTA, projekt, ktorý má pripomenúť genialitu zosnulého frontmana metalových pionierov Death Chucka Schuldinera. V rámci nadchádzajúceho turné „European Thought Patterns 2016“, ktoré sa zastaví aj v Brne a v Košiciach, by mali zaznieť všetky zásadné piesne z celej diskografie legendárnej kapely. Death DTA na turné bude sprevádzať nemecký progresívny metal Obscura, ktorý predstaví čerstvú platňu.
História floridských Death, jedného z najdôležitejších pojmov metalovej histórie sa začala písať v prvej polovici osemdesiatych rokov. Za takmer dve dekády sa kapela prepracovala z najhlbšieho undergroundu medzi progresívnu metalovú smotánku, ktorá dokázala posúvať žáner vpred. Najväčší podiel na úspechu Death mal práve frontman Schuldiner, autor väčšiny skladieb, gitarista a spevák. Death ukončili činnosť po tom, čo Schuldiner podľahol v roku 2001 ťažkej chorobe.
V roku 2012 bol ohlásený projekt Death DTA ako pocta Schuldinerovi. V zostave sa v minulosti objavili napríklad bubeník Sean Reinert a gitarista Paul Masvidal (obaja členovia Death v období albumu Human), ale aj basgitarista Scott Clendenin alebo gitarista Shannon Hamm (obaja pre zmenu z obdobia dosky The Sound Of Perseverance).
DeathDTA_posterZostava pre nadchádzajúce turné zostáva rovnaká ako vlani, kedy sa kapela objavila aj na festivale Brutal Assault. Takže zostavu niekdajších Schuldinerových kolegov Steve Di Giorgio, Gene Hoglan a Bobby Koelble dopĺňa mladík Max Phelps, ktorý Schuldinera pripomína nielen gitarou.
Na turné si Death DTA berú nemeckých progresívnych metalistov Obscura, v ktorých hudbe nemožno Schuldinerov odkaz prepočuť. Kapela práve vydala nový album Akróasis (Relapse Records, 2016).
Vstupenky na koncert Death DTA a Obscura sú k dispozícii v bežných predpredajných sieťach, viac informácií nájdete na webe usporiadateľskej agentúry www.obscure.cz.

FB event Brno: https://www.facebook.com/events/909390685818598/

FB event Košice: https://www.facebook.com/events/554106704736784/

Obscura – Akróasis: https://www.facebook.com/events/554106704736784/

Ďalšie súvisiace linky:

www.facebook.com/DeathDTATour

www.facebook.com/RealmOfObscura

www.obscure.cz

Death DTA (USA), Obscura (GER)

7.4. 2016 od 19:00Fléda, Brno

Death DTA (USA), Obscura (GER)

8.4. 2016 od 19:00

Collosseum, Košice (SK)

zdroj: Radek Pavlovič

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky