Novinky

Dan Bárta je svetový!

Fenomenálny spevák Dan Bárta je úspešný nielen doma, ale aj na medzinárodnej hudobnej scéne! Zahraničné publikum  mohlo jeho umenie obdivovať na koncertoch v Portugalsku a v Španielsku. Nedávno vystúpil  s prvoligovým hudobníkom Bobby McFerrinom v Bratislave a následne na hlavnej scéne festivalu Colours of Ostrava.

Spevák a hudobník Dan Bárta je obľúbený nielen v Čechách a na Slovensku. Pre zahraničnné publikum je Dan Bárta jedným z mála mužských jazzových vokalistov v Európe, s vynikajúcou technikou spevu a originálnym repertoárom.

„Vonku som si zahral s rôznymi projektami pre rôznorodé publikum. Hral som na street festivale v Bruseli s looperom En:druem, na festivale vážnej hudby v Santiagu či v kluboch na Cypre a v Belgicku s jazzovým triom Roberta Balzara. Spoločné vystúpenia s Bobbym McFerrinom, s ktorým sme sa na pódiu stretli už po šiesty krát, boli pre mňa takým vrcholom sezóny.“ Zveril sa so svojin pocitmi Dan Bárta.

Ako sa potvrdilo aj na posledných koncertoch v južnej Európe, predstavuje Bártov posledný album naspievaný s triom Roberta Balzara „Theories“, zaujímavý repertoár aj pre najnáročnejších hudobných fanúšikov.

„Bol to pre mňa jeden z najsilnejších hudobných zážitkov v poslednom čase. Netušil som, že niekto taký, ako Dan Bárta, v Európe existuje!“ Opísal nadšene jeden z návštevníkov po koncerte na festivale Via Stellae v Španielsku.

„Vždy ma poteší, keď ľudí v zahraničí, ktorí o mne logicky vedia len veľmi málo, strhneme na svoju stranu…“ Priznal Dan Bárta, ktorý po každom vystúpení strávil polhodinu fotografovaním sa s fanúšikmi a podpisovaním albumov.

Po návrate z juhu Európy si Dan Bárta zaspieval ako hosť s Bobbym McFerrinom. So svetovým hudobníkom sa predstavil na  koncerte v Bratislave a aj na všetkých troch vystúpeniach v Česku. Bobby McFerrin tentokrát postavil svoj program na improvizácii s triom WeBe3, zakladajúcimi členmi legendárneho a capella súboru Voicestra.

„O Danovi Bártovi som už počul. Kamarát mi asi pred dvoma rokmi poslal video, kde spieva v sprievode gitary. Na spoluprácu s ním som byl zvedavý a nesklamal ma! “ Popísal po vystúpení na Colours of Ostrava člen WeBe3 David Worm.

zdroj: Nora Krchňáková

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky