NovinkyKam na koncert?

Damien Rice, írsky pesničkár, bard a veľký hudobný vyprávač, vystúpi 3. augusta v Prahe

Magický, intímny, očarujúci aj intenzívny večer zažije 3. augusta pražské Divadlo Archa: na výnimočnom koncerte v klubovom prostredí tu vystúpi írsky pesničkár, charizmatický bard a veľký hudobný rozprávač Damien Rice. Do Českej republiky sa vracia tri roky po skvele prijatom koncerte na festivale Colours of Ostrava, aby u nás prvýkrát predstavil naživo piesne zo svojej zatiaľ poslednej štúdiovej dosky My Favourite Faded Fantasy z roku 2014. „Jeho schopnosť ovládnuť obrovské javisko hlavnej scény aj tridsaťtisícový dav bola neuveriteľná. K neopakovateľnému momentu patrila aj účasť dievčat z publika pri skladbe Cheers Darlin‘. O to viac sa tešíme na jeho samostatný koncert v takmer klubovom intímnom prostredí, „zdôrazňuje riaditeľka festivalu Colours of Ostrava Zlata Holušová, ktorá za pozvaním Damiena Rice do Prahy stojí. Vstupenky sú v predaji od 17. marca v sieťach Ticketpro, Goout.cz a na pokladni Divadla Archa. Viac informácií na www.colours.cz a www.divadloarcha.cz.
Dublinský rodák si na kompromisy nepotrpí: keď v roku 1997 odišiel od úspešnej írskej kapely Juniper (neskôr Bell X1), bolo to kvôli diktátu veľkého vydavateľstva, čo by mali hrať, a na niekoľko mesiacov utiekol farmáriť do Toskánska. Nakoniec sa vrátil k hudbe a dva jeho vydané albumu O (2002) a 9 (2006), ktoré získali nielen platinové a zlaté ocenenie, patrí k vrcholom súčasného pesničkárstva. Významne sa na nich podieľala asi najväčšia Damienova hudobná múza: dnes už tiež preslávená írska pesničkárka Lisa Hannigan.
damien_rice_mail2Tento rok štyridsaťtri ročný Damien Rice nikdy nezískal žiadnu Grammy ani Mercury Prize, za to sa jeho horkosladké balady objavili v mnohých filmoch aj na televíznej obrazovke. The Blower ‚s Daughter napríklad určovala náladu slávneho amerického filmu Closer (Na dotyk), ale Rice zabodoval aj v ďalších: Vyslobodenie, Shrek, Reservation Road alebo V dobrej spoločnosti. O televíznych seriáloch nehovoriac: Dr. House, Lost, Chirurgovia ai. V posledných rokoch sa tiež venuje projektom na podporu ekológie a ľudských práv: s Bonom, Bobom Geldofom, Angelique Kidjo a Vanessou Redgrave podporil v máji 2012 na dublinskom koncerte Electric Burma celoživotné úsilie nositeľky Nobelovej ceny mieru Aung San Suu Kyi z Barmy. Ešte predtým počas aukcie na podporu zemetrasením zničeného Haiti zakúpil za pol milióna dolárov utŕžených v súťaži Factor X od Bona gitaru. Skladbami prispel tiež na mnoho albumov, ktorých zisky išli na podporu dobrých vecí: Songs For Tibet, Canciones de Cuna (Lullabies) alebo Raise Hope For Noc.
Damien Rice (Írsko)

3.8. 2016, 20.00

Divadlo Archa, Na Poříčí 26, Praha 1

Predpredaj od 17. marca: Divadlo Archa, Ticketpro, Goout.cz

Divadlo Archa: http://vstupenky.divadloarcha.cz/archa/list

Goout.cz: https://goout.cz/cs/listky/damien-rice/bll/

Ticketpro.cz: http://www.ticketpro.cz/jnp/hudba/country-folk/1815112-damien-rice.html

zdroj: Jiří Sedlák, ArtsMarketing.CZ

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky