NovinkyRecenzie

Creed – Full Circle (recenzia)

Kruh  sa naplnil
CREED
Full Circle

EMI – 50:00

Zostava: Scott Stapp – vocals, Brian Marshall – bass, Scott Phillips – drums, Mark Tremonti – guitar

Produkcia: Howard Benson

Štúdiá: Bay 7 Studios, Valley Village, & Sparky Dark Studio, Calabasas, California

Zoznam skladieb: Overcome; Bread Of Shame; A Thousand Faces; Suddenly; Rain; Away In Silence; Fear; On My Sleeve; Full Circle; Time; Good Fight; The Song You Sing

Zabudnite na predošlé albumy Creed. Po rozpade a niekoľkoročnej odmlke už nikto nedúfal, že sa títo Američania vrátia. A stalo sa. Full Circle, to je nástup v plnej paráde. Jednoznačne autorsky najzrelejší a najsilnejší album, ktorý Creed dostal na vrchol ich „tvůrčích“ síl.

Materiál, ktorý nachystali Scott Stapp, Mark Tremonti a spol. je emotívny ako nikdy pred tým a k tomu primerane expresívny. Všetko do seba zapadá, každá skladba je osobitá, má svoju plochu, hĺbku a niekoľko momentov, ktoré sú „so powerfull“. Fungujú samostatne, ale aj ako celok. Tremonti je stelesnením Kirka Hammeta, Zacka Waylda až Heada z Korn. Je to gitarista, ktorý svojou hrou vdýchol tretí rozmer Stappovým slovám a spevovým linkám. Konečne vyznel jeho plný, silný hlas. Vie kedy má pritlačiť a kedy maľovať. Sú preč časy, keď ho porovnávali s Eddiem Vederom. Pri všetkej úcte, toto Eddie nedokáže, nech ho zbožňujeme akokoľvek.

Po zvukovej stránke je album sýty, vyvážený a je jasné, že americké štúdiá ukázali vztýčený prostredník anglickým analógom a už roky hrajú prím. K vrcholom dosky patria Overcome, A Thousand Faces, Rain, Away In Silence, On My Sleeve, Full Circle, Time a Good Fight.

Text: Edo Kopček
Foto: EMI

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky