UGNovinky

Constipation z východu uverejnili lyric video v štýle fun and metal

Grindcore kombo CONSTIPATION z Východného Slovenska vypustilo z priestorov Štátneho patologického ústavu nový singel „Svet facku ti dá“. K nemu je spracované aj textové video, ktoré spáchal Roman „Nihil“ Pavluv z kapiel Iria a Sordid Malice.

Singel je opäť spracovaný v odľahčenej forme „fun and metal eternal!“, tak ako to CONSTIPATION od začiatku naštartovali. Objaví sa aj na fyzickom formáte na výberovke SLOVAK METAL ARMY Sampler #1, ktorá vychádza 25. marca 2021 na CD v náklade 3.000ks. CONSTIPATION budú tvoriť aj ďalej, čo potvrdzuje Jozef „Dodi“ Košč (Perversity).

„Projekt s menom CONSTIPATION uzrel svetlo sveta už pred 20 rokmi. Ostal z toho v pamäti len 1 koncert a krásne spomienky na staré časy. Až v roku 2019 som mal dosť času spojeného s chuťou a tak som tento projekt aktivoval. Dopomohol mi ku tomu mladý bubeník a hudobník Lukáš „Necronymous“ Trón /Iria, Merged In Abyss/ a moja dvojička z Perversity, môj drahý Martin „Fetus“ Calko.“

Spolu nahrali materiál 11 skladieb tancujúceho death-grindu, ktorý vyšiel ako split album s desivou formáciou NECROTOMB. Splitko s názvom „Fucking Morbid Splitting“ vyšiel v CD a digitálnej forme v roku 2020 pod hlavičkou Immortal souls production.

„Začiatkom roka 2021 sme nahrali nový singel „Svet Facku Ti Dá“ v zostave Dodi, Fetus a ako hosťujúci bicmen Martin Barla /Astarot/. Aj táto skladba je svedectvom prečo vznikol tento projekt. Jednoducho nám robí radosť tvoriť hudbu bez hraníc, obmedzení a s priateľmi z nášho domáceho undergroundu. A tiež máme radi zábavu a metal. YEAH!!!“

Zostava Constipation 2021
Fetus – all vocals, lyrics
Dodi – guitars, music
Mr.Barla – guest drums, mix and master

diskografia
2020 – Fucking Morbid Splitting – split album
2021 – Svet facku ti dá – singel

foto: Martin Barla

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:UG