Novinky

City predstavia slovenskému publiku poľskú kapelu UnderGround Fly

Popradská kapela City sa do ďalšej koncertnej sezóny vrhá s poriadnym apetítom. Začínajú doma 15.januára 2010 a ako hosťa si pozvali skupinu UnderGround Fly z poľskej Poznane. „Nachádzame sa na podobnej vlnovej dĺžke. Chalani hrajú príjemný alternatívny rock, ich prejav je o emóciách a výrazných melodických motívoch,“ netají sa sympatiami k poľským kolegom spevák slovenských City Martin Lačný.

Obe kapely sa predstavia v rámci novoročného koncertu v popradskom Klube Zóna (Dom Kultúry). Popradskí rockeri v novembri krstili svoju debutovú platňu, no už teraz pri plánovaných koncertoch na celý tento rok pripravujú nový materiál. Pre domáce publikum si pripravili ochutnávku v podobe čerstvej skladby Realize. UnderGround Fly naservírujú svoje skladby prešpikované alternatívnym rockom v zostave Maverick -spev, gitara; Boss – basgitara, Seemoon – klávesové nástroje, akustická gitara; Ratusz – bicie nástroje.

Členovia popradskej kapely City sa tešia tomu, že budú môcť hostiť zahraničnú kapelu. „Osobne nevidím dôvod brať hraničnú čiaru veľmi vážne. Hudba hranice nepozná a navyše, k poľskej muzike a poľskému publiku máme (keďže sme z regiónu Vysokých Tatier) veľmi blízky vzťah:), “ prezradil na margo tohto koncertu spevák City Martin Lačný.

V sobotu 16.1. vystúpi kapela City už so slovenskou zabehnutou alternatívnou kapelou Lublau v ružomberskej Čajovni Relax.

Text: Edo Kopček

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky